Juggernaut pojawi się w „Deadpoolu 2”?

Sergiusz Kurczuk
17.04.2018 14:35
Deadpool i Juggernaut|undefined Fot. kadr z filmu Deadpool

„Deadpool 2” dostał trzy nowe spoty telewizyjne. W jednym z nich bystroocy fani wypatrzyli samego Juggernauta!

Do premiery drugiej części „Deadpoola” jeszcze miesiąc, ale wierni fani nie mogą się już doczekać. Wytwórnia 20th Century Fox tylko podkręca atmosferę, wrzucając kolejne zajawki filmu o wygadanym najemniku. W sieci pojawiły się nowe spoty telewizyjne. Większość materiału to zaprezentowane we wcześniejszych zwiastunach fragmenty filmu. Najnowsze teasery wywołały jednak wśród fanów sporo emocji. Wszystko z powodu Juggernauta dostrzeżonego w jednym z nich.

„Deadpool 2” - Juggernaut jednym ze złoczyńców?

O potężnej istocie znanej fanom komiksów o X-Men w kontekście sequela „Deadpoola” wspominano jeszcze w roku 2017. Spekulacje pojawiły się po tym, kiedy na planie zdjęciowym zauważono aktora Jacka Kesya w kostiumie przypominającym zbroję Juggernauta. Na początku kwietnia 2018 roku podano informację, że z filmu Davida Leitcha wycięto popularnego złoczyńcę. Wiele osób uważało, że był nim właśnie Juggernaut, bo żaden z materiałów prasowych nie wspominał o tej postaci. Poza tym twórcy mówili również o występie gościnnym znanej postaci. Nowe światło na tę sprawę rzucił jednak wspomniany wcześniej spot telewizyjny. Niestety studio Fox usuwa ten konkretny film z sieci. Internautom udało się jednak zrobić print screen, który ma dowodzić, że Colossus zetrze się w walce z Juggernautem. Czy w tym fragmencie rzeczywiście widzimy potyczkę tych dwóch postaci?

Jugernaut w Deadpoolu 2 Fot. foto: kadr z filmu Deadpool 2

Juggernaut - kim jest?

Cain Marko zadebiutował w 1965 roku na łamach 12 numeru serii „X-Men”. Był przybranym bratem profesora Xaviera, któremu dokuczał przez całe dzieciństwo. Podczas wojny w Korei Marko trafił do świątyni potężnego starodawnego bóstwa znanego jako Cyttorak. Złapał leżący na postumencie wielki rubin i wypowiedział pradawne zaklęcie, które przeistoczyło go w ziemskiego awatara Cyttoraka - Juggernauta. Tym samym Marko stał się jedną z najpotężniejszych istot na Ziemi, która jest odporna na wszelkie obrażenia. Kiedy raz obierze jakiś kierunek, nic nie jest w stanie go zatrzymać. Piętą achillesową Juggernauta jest podatność na ataki mentalne, jednak przed nimi chroni go hełm. Na przestrzeni lat walczył przeciwko X-Men, ale zdarzało mu się połączyć siły z mutantami. W ostatnich komiksowych przygodach Deadpoola doszło do małej potyczki między Juggernautem i wygadanym najemnikiem. Postać pojawiła się już w filmie „X-Men: Ostatni bastion”. W Juggernauta wcielił się Vinnie Jones, ale fani nie byli zadowoleni z tej kreacji.

298 Fot. foto: okładka Despicable Deadpool #298

„Deadpool 2” - spoty telewizyjne

Chociaż spot z ewentualnym udziałem Juggernauta jest nie dostępny, widzowie mogą podziwiać pozostałe zajawki zaserwowane przez 20th Century Fox. W trzech z nich widzimy parodię serii „The Walking Dead”.

W dwóch najnowszych możemy podziwiać walkę Wade'a z Cablem oraz bliżej przyjrzeć się członkom grupy X-Force

Czu Juggernaut rzeczywiście pojawi się w filmie? Kto będzie głównym przeciwnikiem X-Force? Jak Cable zniesie cios kroczem? Dowiemy się już 18 maja 2018 roku, kiedy produkcja trafi do polskich kin.  

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.