„Jumanji 3” ma być związane z pierwszą częścią z Robinem Williamsem w roli głównej

Natalia Hluzow
09.08.2018 14:41
Jumanji|undefined Fot. kadr z filmu "Jumanji: Przygoda w dżungli"

Reżyser „Jumanji: Przygoda w dżungli” opowiedział o swoich planach dotyczących kontynuacji serii o tajemniczej grze.

Po ogromnym sukcesie filmu „Jumanji: Przygoda w dżungli”, Sony przygotowuje się do realizacji kolejnej części serii. Reżyser produkcji, Jake Kasdan, zapowiedział, że będzie ona związana z oryginałem z 1995 roku.

„Jumanji 3” – czy będzie związane z pierwszą częścią?

Pomysł na realizację sequela „Jumanji” po śmierci Robina Williamsa i ponad 20 latach od premiery filmu, dla fanów klasyku kina familijnego był wręcz świętokradztwem. Jednak produkcja z Dwaynem Johnsonem, Jackiem Blackiem, Kevinem Hartem i Karen Gillan w rolach głównych szybko zaskarbiła sobie przychylność widzów, stając się najlepiej zarabiającym filmem w historii Sony.

Kontynuacja przeniosła akcję we współczesne czasy, z tajemniczej planszówki czyniąc grę wideo. Poza samym motywem przewodnim i hołdem złożonym Williamsowi nie miała jednak zbyt wiele wspólnego z oryginałem. Podczas rozmowy z portalem Slashfilm Jake Kasdan zdradził, że przy tworzeniu kolejnego filmu jego celem jest utrzymanie ciągłości serii – od pierwszej, oryginalnej produkcji z Robinem Williamsem w roli głównej, aż po trzecią część, która trafi do kin w 2019 roku. Jak powiedział:

Mamy nadzieję zachować długą ciągłość w całym tym przedsięwzięciu, nawet jeśli historia, którą opowiadamy w drugim filmie, tym nad którym teraz pracujemy, będzie o wiele bardziej związana z moim pierwszym filmem [„Przygodą w dżungli”] niż  z oryginałem. Bardzo podoba nam się pomysł, by to wszystko tworzyło całość i było ze sobą w pewien sposób powiązane.

Twórca nie zdradził oczywiście, w jaki sposób nadchodzący film będzie powiązany z pierwszym. Możemy jednak podejrzewać, że mimo zapowiedzi Jacka Blacka, akcja „Jumanji 3” nie zostanie przeniesiona do kosmosu i wciąż będzie toczyć się w dżungli.

Film ma trafić do kin na gwiazdkę 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.