„Jumanji 4” powstanie. Reżyser opowiada o pomysłach na nowy film

08.04.2020 12:37
„Jumanji 4” powstanie. Reżyser opowiada o pomysłach na nowy film Fot. . Hiram Garcia/Collection Christophel/East News

Nowa seria filmów „Jumanji” okazała się ogromnym sukcesem, zarabiając na świecie ponad 1,7 mld dolarów. Nic dziwnego, że trwają już prace nad 4. częścią cyklu, zapoczątkowanego w 1995 przez film z Robinem Wiliamsem.

Jake Kasdan o przyszłości serii "Jumanji"

Jake Kasdan, reżyser filmów „Jumanji: Przygoda w dżungli” oraz „Jumanji: Następny poziom” zdradził w niedawnej rozmowie z portalem Collider, że niedawno rozpoczęły się prace nad nową odsłoną serii.

Rozpoczynaliśmy dyskusje na temat nowego filmu niedługo przed globalnym kataklizmem i planujemy do nich powrócić, jak już wszystko ucichnie. Kochamy wspólnie pracować i mieliśmy wielki ubaw kręcąc te filmy. 

Według mnie najważniejszą rzeczą przy kręceniu sequeli jest fakt, że muszą one być tak samo ekscytujące jak poprzednicy, a jednocześnie stanowić historię, która stoi na własnych nogach – działa samodzielnie, w oderwaniu od wcześniejszych odsłon. Sądzę, że będzie trzeci film, a my jesteśmy na początku drogi myślenia o tym, jak dokładnie będzie wyglądać – zdradził reżyser.

 "Jumanji 4" – plany na przyszłość

 

Biorąc pod uwagę, że film „Jumanji: Następny poziom” kończy się sceną po napisach, która bezpośrednio zapowiada, jak może wyglądać kolejna przygoda, możemy śmiało zakładać, że twórca ma już przynajmniej część pomysłów na nową odsłonę serii.

Warto w szczególności dodać, że w jednym z materiałów po premierze filmu „Następny poziom”, Kasdan zdradził, że „Główny Zły” tego filmu – przeciwnik bohaterów Jurgen Rzeźnik (w tej roli znany z „Gry o tron”, Rory McCann) nie był postacią komputerową, a kolejnym awatarem, za którym krył się prawdziwy człowiek.

Przeczytaj także

W rozmowie z Colliderem sporo miejsca poświęcono natomiast małej roli, którą w filmie zagrał Lamorne Morris. Aktor jest najbardziej znany z serialu „Jess i chłopaki”, przy którym Kasdan współpracował. Biorąc pod uwagę w jakich superlatywach reżyser wspominał pracę z aktorem, wydaje się możliwe, że to właśnie bezimienny bohater Morrisa mógłby stać za postacią przeciwnika bohaterów. W tym momencie trudno jednak wyrokować na temat szczegółów. Warto jednak podkreślić, że dopiero informacja reżysera rzuciła swiatło na temat Jurgena. W filmie cały czas wydaje się, że jest on jedną z postaci z tła gry, a nie bohatrem, w którego można się wcielić.

"Jumanji 4" – czy powrócą wszyscy członkowie obsady?

Reżyser wspomniał także, że nie wyobraża sobie kolejnego filmu bez głównych gwiazd serii, czyli Dwayne’a Johnsona, Karen Gillan, Jacka Blacka, ani Kevina Harta. Stwierdził także, że nie widzi nowego filmu bez udziału Alexa Wolffa, ani reszty „dzieciaków” z poprzednich odsłon (mowa o Madison Iseman, Morgan Turner i Ser’Dariusie Blainie).

Przeczytaj także

Mimo, że na chwilę obecną casting nowego filmu nie jest potwierdzony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że główne twarze nowej franczyzy powrócą na ekran. Oczekujemy jednak na oficjalne potwierdzenie.

"Jumanji 4" – kiedy w kinach?

Chwilowo nie wiadomo, kiedy film miałby trafić na ekrany. Zagraniczna prasa zdradza, że idąc dotychczasowym tropem, produkcja powinna pojawić się w grudniu 2021 roku. Nie wiadomo jednak jak obecna sytuacja z pandemią koronawirusa, przez którą studia filmowe wstrzymały pracę, wpłynie na te plany.

Czytaj także: Top 25: Najlepsze filmy przygodowe w historii.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.