Justyna Kopińska w rozmowie o Romanie Polańskim: "Polska to raj dla gwałcicieli i pedofilów"

07.12.2019 15:59
Protest|undefined Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Znana polska reportażystka, autorka między innymi książek zawierających wątki dotyczące pedofilii, zabrała mocne stanowisko w sprawie Romana Polańskiego.

W związku z premierą najnowszego filmu Romana Polańskiego oraz niezmiennie ciążących nad nim zarzutów gwałtu na nieletniej, o wybitnym polskim reżyserze ponownie stało się bardzo głośno. Media i branża filmowa zaczęły zadawać sobie pytanie czy istnieje możliwość oddzielenia dzieła artysty, od tego jakim jest człowiekiem. Rozpoczęło się podważanie zasług i osiągnięć twórcy.

Justyna Kopińska: Polska to raj dla gwałcicieli i pedofilów

Jasne stanowisko w sprawie zajęli łódzcy studenci Szkoły Filmowej, którzy protestowali przeciwko spotkaniu z Polańskim na ich uczelni. Chociaż do wydarzenia ostatecznie nie doszło, gwiazda reżysera w Alei Sław została zniszczona, a w protesty trwające pod Filmówką, musiała ingerować policja.

Przeczytaj także

Tym razem Katarzyna Janowska z programu "Rezerwacja" postanowiła przeprowadzić rozmowę na trudny temat dotyczący Polańskiego z psycholożką Justyną Rutkowską oraz dziennikarką Justyną Kopińską. Druga z wymienionych ma na swoim koncie cieszące się ogromną popularnością reportaże. poruszające między innymi temat pedofilii. Kobieta zajęła mocne stanowisko w sprawie.

Podkreśliła, że często zapominamy, że ofiary pedofilów przysłuchują się rozmowom na ten temat. Dzieci są upokorzone i skrzywdzone, a sprawa Polańskiego jest wykorzystywana, aby usprawiedliwiać zachowania księży pedofilów. Reżysera akceptują elity i jest szanowany w kraju i za granicą mimo ciążących na nim oskarżeń. Reportażystka podsumowała sytuację w bardzo mocnych słowach:

Polska jest rajem dla gwałcicieli i pedofilów. Ofiary spotykają oprawców na ulicach.

Justyna Kopińska jest autorką cieszących się ogromną popularnością reportaży takich jak "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?" czy "Polska odwraca oczy". Jej ostatnia publikacja "Obłęd" opowiada o przerażających realiach jednego z polskich szpitali psychiatrycznych.

Zobacz też: Roman Polański oskarżony o "wyjątkowo okrutny" gwałt. Ofiarą była francuska aktorka 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.