Powstanie aktorski film "Kajko i Kokosz" od producentów "Bożego ciała"

30.03.2021 09:25
Kajko i Kokosz Fot. materiały prasowe Netflix

Kajko i Kokosz doczekają się aktorskich wersji?! Producenci "Bożego ciała" i "Ostatniej rodziny" rozwijają pełnometrażowy projekt o słowiańskich wojach.

Kajko i Kokosz zyskali nowe życie za sprawą animowanego serialu Netflixa, który miał swoją premierę 28 lutego 2021 roku. O słowiańskich wojach mówi dziś cała Polska - nie tylko fani komiksów Janusza Christy. Już niebawem może być o nich jeszcze głośniej. Studio Aurum Film, które ma na swoim koncie tak udane produkcje jak "Boże ciało" czy "Ostatnia rodzina", planuje realizację pełnometrażowego filmu o Kajku i Kokoszu.

Polecamy

"Kajko i Kokosz": Aktorski film na horyzoncie!

Informacja o poważnych planach Aurum Film wobec słowiańskich wojów pochodzi ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To tam wśród projektów, o których dofinansowanie wnioskują polscy producenci, znalazł się tytuł "Kajko i Kokosz". Studio stojące za "Bożym ciałem" zgłosiło swój wniosek w ramach programu operacyjnego "Produkcja filmowa", starając się o dofinansowanie na produkcję oraz rozwój projektu filmu dla młodego widza lub widowni familijnej. I choć w ramach tego priorytetu można składać wnioski o dofinansowanie zarówno filmów fabularnych, jak i animowanych, Aurum Film nie zajmuje się realizacją tych drugich, możemy więc zakładać, że już niebawem zobaczymy aktorskie wersje słynnych wojów stworzonych przez Janusza Christę.

Polecamy

Na tym etapie trudno oczywiście mówić o jakichkolwiek szczegółach, jednak zważywszy na to, że Netflix odpowiada za powrót popularności "Kajka i Kokosza" i ma za sobą bardzo udaną współpracę z Aurum Film przy filmie "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją", można spekulować, że pełnometrażowy film na podstawie komiksów Christy trafi zarówno na ekrany kin, jak i na słynną platformę streamingową. Wszystkiego dowiemy się z pewnością jeszcze w tym roku. O tym, czy filmowy "Kajko i Kokosz" otrzymał dotację PISF, powinniśmy dowiedzieć się jeszcze w kwietniu.

Polecamy

"Kajko i Kokosz" - gdzie obejrzeć serial animowany?

Serial animowany "Kajko i Kokosz" to oryginalna produkcja Netflixa. Pierwsza porcja odcinków jest dostępna w serwisie od 28 lutego 2021. Jeszcze w tym roku swoją premierę mają mieć kolejne epizody serialu, w którym animowanym postaciom głosów użyczyli m.in. Michał Piela, Artur Pontek, Agata Kulesza, Jarosław Boberek, Grzegorz Pawlak, Jan Aleksandrowicz-Krasko, a także Abelard Giza i Krzysztof Zalewski.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.