Powstanie aktorski film "Kajko i Kokosz" od producentów "Bożego ciała"

30.03.2021 09:25
Kajko i Kokosz Fot. materiały prasowe Netflix

Kajko i Kokosz doczekają się aktorskich wersji?! Producenci "Bożego ciała" i "Ostatniej rodziny" rozwijają pełnometrażowy projekt o słowiańskich wojach.

Kajko i Kokosz zyskali nowe życie za sprawą animowanego serialu Netflixa, który miał swoją premierę 28 lutego 2021 roku. O słowiańskich wojach mówi dziś cała Polska - nie tylko fani komiksów Janusza Christy. Już niebawem może być o nich jeszcze głośniej. Studio Aurum Film, które ma na swoim koncie tak udane produkcje jak "Boże ciało" czy "Ostatnia rodzina", planuje realizację pełnometrażowego filmu o Kajku i Kokoszu.

Polecamy

"Kajko i Kokosz": Aktorski film na horyzoncie!

Informacja o poważnych planach Aurum Film wobec słowiańskich wojów pochodzi ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To tam wśród projektów, o których dofinansowanie wnioskują polscy producenci, znalazł się tytuł "Kajko i Kokosz". Studio stojące za "Bożym ciałem" zgłosiło swój wniosek w ramach programu operacyjnego "Produkcja filmowa", starając się o dofinansowanie na produkcję oraz rozwój projektu filmu dla młodego widza lub widowni familijnej. I choć w ramach tego priorytetu można składać wnioski o dofinansowanie zarówno filmów fabularnych, jak i animowanych, Aurum Film nie zajmuje się realizacją tych drugich, możemy więc zakładać, że już niebawem zobaczymy aktorskie wersje słynnych wojów stworzonych przez Janusza Christę.

Polecamy

Na tym etapie trudno oczywiście mówić o jakichkolwiek szczegółach, jednak zważywszy na to, że Netflix odpowiada za powrót popularności "Kajka i Kokosza" i ma za sobą bardzo udaną współpracę z Aurum Film przy filmie "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją", można spekulować, że pełnometrażowy film na podstawie komiksów Christy trafi zarówno na ekrany kin, jak i na słynną platformę streamingową. Wszystkiego dowiemy się z pewnością jeszcze w tym roku. O tym, czy filmowy "Kajko i Kokosz" otrzymał dotację PISF, powinniśmy dowiedzieć się jeszcze w kwietniu.

Polecamy

"Kajko i Kokosz" - gdzie obejrzeć serial animowany?

Serial animowany "Kajko i Kokosz" to oryginalna produkcja Netflixa. Pierwsza porcja odcinków jest dostępna w serwisie od 28 lutego 2021. Jeszcze w tym roku swoją premierę mają mieć kolejne epizody serialu, w którym animowanym postaciom głosów użyczyli m.in. Michał Piela, Artur Pontek, Agata Kulesza, Jarosław Boberek, Grzegorz Pawlak, Jan Aleksandrowicz-Krasko, a także Abelard Giza i Krzysztof Zalewski.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.