"Kapitan Marvel" nie trafi do kin w Pakistanie. Z jakiego powodu?

Sergiusz Kurczuk
15.03.2019 10:40
Brie Larson (Kapitan Marvel) |undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

Indyjski przedstawiciel Disneya zablokował możliwość premiery "Kapitan Marvel" w Pakistanie. Pod znakiem zapytania stoi wyświetlanie innych nadchodzących produkcji Disneya.

Film "Kapitan Marvel" wbrew temu, na co liczyli hejterzy, stał się kolejnym kasowym hitem Marvel Studios. W pierwszym tygodniu wyświetlania zarobił ponad pół miliarda dolarów. Okazuje się jednak, że nie wszyscy fani superbohaterów będą mieli możliwość zobaczenia 21. produkcji dziejącej się w MCU na dużym ekranie. "Kapitan Marvel" nie trafi do kin w Pakistanie.

"Kapitan Marvel" - film nie zostanie wyświetlony w Pakistanie

Jak donosi Pakistan Today, indyjski oddział Disneya postanowił wstrzymać premierę solowej produkcji o nowej superbohaterce Marvela. Według źródeł, firma Eveready Pictures dystrybuująca w Pakistanie produkcje Disneya, nie dostała zgody na otrzymanie praw do "Kapitan Marvel".

Przeczytaj także

Jaki jet powód tej decyzji? W końcu dla Disneya to strata rzędu kilkuset tysięcy dolarów. Przyczyną tego stanu rzeczy ma być napięcie między Pakistanem i Indiami. Sprawę skomentował Shan Lashari - właściciel pakistańskich sieci kin Sozo World Cinema.

Już doświadczamy drastycznego spadku dochodów z powodu zakazu emitowania indyjskich filmów. Jeśli hity od Marvela również zostaną zablokowane, kina zaczną upadać.

Decyzja Disney India nie dotyczy jedynie "Kapitan Marvel". Całkiem możliwe, że zakaz obejmie również inne produkcje Disneya, które niebawem będą miały swoje premiery, takie jak "Avengers: Endgame", "Dumbo", "Aladyn", "Gwiezdne Wojny IX" czy "Król Lew". Z drugiej strony według źródła Pakistan nie naciskał w sprawie praw do "Kapitan Marvel". Prawdopodobnie wynika to z obawy o sprzedaż filmu w tym kraju. "Wonder Woman" - ogólnoświatowy hit o superbohaterce DC był w Pakistanie kompletną klapą. Calikiem możliwe, że odmowa sprzedaży praw do przygód Carol Danvers jest podyktowana względami finansowymi.

"Kapitan Marvel" - wojna w Pakistanie wpłynęła na blokadę filmu Marvela

Wcześniej wspomniane napięcia pomiędzy sąsiadującymi ze sobą krajami wynikają z konfliktu zbrojnego, który rozpoczął się w roku 2004. Armia Pakistańska i Amerykańska od 15 lat toczą wojnę z islamskimi bojówkami Al-Kaidy i talibami. W lutym 2019 roku indyjskie siły powietrzne wkroczyły na teren Pakistanu. Jeden z indyjskich samolotów został zestrzelony, a jego pilot aresztowany. To spowodowało, że relacje obu państw znacznie się pogorszyły. Na szczęście sytuacja zaczyna się klarować i obecnie trwają rozmowy, które mają doprowadzić do pokoju. Być może, kiedy sytuacja polityczna w obu krajach się uspokoi, pakistańscy fani Marvela będą mogli wybrać się do kina na "Kapitan Marvel".

>>Zobacz też: Niebawem powstanie film „Ms. Marvel”. Kiedy zobaczymy produkcję o superbohaterce-muzłumance?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.