Kapitan Marvel pobiła swojego kota. Co ją do tego skłoniło?

15.11.2019 14:27
Kapitan Marvel|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

W komiksie "Absolute Carnage: Captain Marvel" Carol Danvers musiała użyć swojej mocy, by zwrócić się przeciwko kosmicznemu kotu. Wszystko przez Symbioty.

W filmie "Kapitan Marvel" widzowie poznali uroczego rudego kota imieniem Goose. Nie wszyscy wiedzą, ale zwierzak ma swój komiksowy pierwowzór - kotkę imieniem Chewie. Oba sierściuchy w rzeczywistości są Flerkenami - śmiertelnie niebezpiecznymi kosmitami przypominającymi ziemskie koty. Okazuje się, że Chewie może być jeszcze bardziej zabójcza. Kapitan Marvel została zmuszona do walki ze swoją pupilką.

Kot Kapitan Marvel nosicielem Symbiota

W pierwszym numerze komiksu "Absolute Carnage: Captain Marvel" autorstwa Donny'ego Catesa i Ryana Stegmana doszło do dość nieprzyjemniej sytuacji. Seria jest tie-inem eventu "Absolute Carnage", który rozpoczął się w najnowszej serii poświęconej Venomowi. Po krótkiej przerwie do uniwersum powrócił Carnage - pomiot Venoma, który jest od niego o wiele bardziej krwiożerczy i nieprzewidywalny. Szalony Cletus Kasady powrócił i zamierza zabić każdą postać z uniwersum Marvela, która miała kontakt z Symbiotem.

Przeczytaj także

Każdy, kto czytał komiksy Marvela, doskonale wie, że mało który bohater nie zetknął się z którymś z Klyntarów. Jedną z takich postaci jest Carol Danvers. Carnege postanowił wykorzystać zwierzęta, by inwigilować dawnych nosicieli Symbiotów. Jednym z zainfekowanych stworzeń jest Chewie, nad którą kosmiczny pasożyt przejął kontrolę.

1 Fot. foto: Absolute Carnage: Captain Marvel #1
1 Fot. foto: Absolute Carnage: Captain Marvel #1

Zaatakowana Carol nie miała wyjścia. W samoobronie musiała użyć swojej nadludzkiej mocy, by powstrzymać Chewie. Jak widać, Symbiot wykorzystał naturalne zdolności Flerkenów - ich ukryte macki i sprawił, że kosmiczny kto jest jeszcze bardziej śmiercionośny niż oryginał.

Przeczytaj także

Czy Kapitan Marvel poradzi sobie z Chewie? Czy kota uda się uratować przed Carnage'em? Przekonamy się już niedługo. "Absolute Carnage: Captain Marvel" #1 trafi do sprzedaży już 20 listopada 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Czy jeden z klasycznych członków X-Men zjadł człowieka?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.