Katastrofalne straty branży rozrywkowej przez koronawirusa. Nadchodzą masowe zwolnienia

19.03.2020 09:51
Katastrofalne straty branży rozrywkowej przez koronawirusa. Nadchodzą masowe zwolnienia Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę IATSE dla The Hollywood Reportera, około 120 tysięcy osób z branży rozrywkowej może stracić pracę z powodu pandemii.

Związki zawodowe pracowników branży filmowej International Cinematographers Guild oraz Motion Picture Editors Guild definitywnie poczuło problem. Cała branża ma problemy i stara się wyjść obronną ręką z obecnej sytuacji. Prezes międzynarodowej organizacji pracowników teatralnych IATSE Matthew D. Loeb poprosił nawet kongres o pomoc w wypłaceniu odszkodowań dla osób odsuniętych od pracy.

Ponad 120 tysięcy osób z branży rozrywkowej straci pracę

Loeb udostępnił oficjalne oświadczenie kierowane do rządu USA:

Socjalne dystansowanie zostało wprowadzone i różne projekty oraz wydarzenia ze wszystkich sektorów naszej branży zostały odwołane. To jest jasne, że kryzys spowodowany przez COVID-19 wymaga od naszego rządu podjęcia jasnej decyzji i pomocy w wsparciu pracownikom naszego sektora. W tym momencie tysiące naszych kolegów z pracy cierpią z powodów finansowych przez zarządzone odgórnie anulacje. Pracownicy branży rozrywkowej nie powinni być ofiarami walki z wirusem.

Przeczytaj także

W sprawie wypowiedział się również prezes międzynarodowej gildii filmowców ICG John Lindley, który napisał:

Chociaż niektórzy członkowie naszego stowarzyszenia dostali pensje za 2 tygodnie od odwołania ich ostatnich pokazów, to wygląda na to, że kryzys będzie trwał raczej miesiące, a nie tygodnie, więc trudno wierzyć w to, by przedstawienia zostały wznowione po tak krótkim okresie. Jesteśmy po prostu przerażeni sytuacją.

Oczywiście na terenie USA odwołano imprezy masowe pokroju CinemaConu, zamknięto większość kin i odwołano sporo przedstawień teatralnych. W Polsce natomiast zamknięto wszystkie kina, teatry, opery i inne miejsca pozwalające na zgromadzenia powyżej 50 osób w jednym miejscu. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.