Każdy jest podejrzanym w pierwszym zwiastunie filmu „Morderstwo w Orient Expressie”

Kamil Dachnij
01.06.2017 16:54
Każdy jest podejrzanym w pierwszym zwiastunie filmu „Morderstwo w Orient Expressie” Fot. kadr z filmu

20th Century Fox opublikowało oficjalny trailer do przepełnionej gwiazdami adaptacji powieści Agathy Christie z 1934 roku. 

„Morderstwo w Orient Expressie” to klasyczna powieść detektywistyczna słynnej brytyjskiej autorki, z którą kino zmierzyło się już wcześniej, bo w 1974 roku. Film w reżyserii Sidneya Lumeta mógł się pochwalić całą plejadę gwiazd w rodzaju Seana Connery’ego, Lauren Bacall, Anthony’ego Perkinsa czy Ingrid Bergman. Jednak najnowsza adaptacja w reżyserii Kennetha Branagha jest wręcz niedorzecznie przepełniona znanymi nazwiskami. Zobaczcie ich twarze w pierwszym zwiastunie filmu.

Dla przypomnienia fabuła opowiada o morderstwie popełnionym w tytułowym pociągu podczas jego kursu z Istambułu do Paryża. Po tym jak zostaje on unieruchomiony z powodu śnieżycy, bohaterowie muszą odkryć tożsamość zabójcy. Podejrzenia zaczynają padać na każdego.

Oprócz funkcji reżysera, Kenneth Branagh wcielił się w główną rolę, czyli wybitnego detektywa Herkulesa Poirota. Autorem scenariusza jest Michael Green, który w 2017 roku zdążył się już wykazać w „Loganie”, a jego kolejny skrypt zobaczymy jeszcze w nadchodzącym „Blade Runnerze 2049”. Od wymieniania samej obsady można dostać zawrotu głowy, bo mamy Johnny’ego Deppa, Willema Dafoe, Penelope Cruz, Michelle Pfeiffer, Judi Dench, a nawet wojowniczkę Jedi, czyli Daisy Ridley.

20th Century Fox potrzebuje hitu po ostatniej porażce, jaką okazał się „Obcy: Przymierze”. Rzecz jasna „Morderstwo w Orient Expressie” nawet z tak doborową obsadą nie będzie kierowane do masowego widza, ale szanse na sukces są duże, tym bardziej, że wizualnie film prezentuje się nadzwyczajnie dobrze, zaś sama historia sama w sobie jest zajmująca. Jego premiera zapowiedziana jest na 24 listopada 2017 roku.

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.