Keanu Reeves jako Neo na nowym nagraniu z planu "Matriksa 4" [WIDEO]

20.02.2020 13:18
Matrix|undefined Fot. East News

W sieci pojawiły się nowe materiały z planu zdjęciowego do "Matriksa 4". Widzimy na nich Keanu Reevesa, który po latach powrócił do roli Neo.

Trwają zdjęcia do czwartej części kultowego filmu "Matrix". Po 17 latach fani science fiction dostaną kontynuację historii stworzonej przez siostry Wachowskie. Wszyscy, ci, którzy nie mogą się doczekać powrotu Neo, powinni ucieszyć się z nowego nagrania, pochodzącego z planu zdjęciowego filmu. Widzimy na nim Keanu Reevesa ponownie w swojej słynnej roli.

"Matrix 4" - Keanu Reeves jako Neo

Fabuła filmu jest owiana tajemnicą. Do tej pory nie wiadomo, czy film w jakiś sposób opowie dalszą historię zaprezentowaną w trylogii sprzed niemal dwóch dekad, czy może będzie swego rodzaju rebootem serii. W końcu zarówno Neo, jak i Trinity (Carrie-Anne Moss) zginęli w filmie "Matrix Rewolucje".

Przeczytaj także

Fani na razie teoretyzują na ten temat, a pomaga im w tym nowy materiał z planu zdjęciowego, który trafił do sieci. 

Materiał pochodzi z San Fracisco, gdzie obecnie trwają zdjęcia do filmu. Widzimy na nim, jak Neo kroczy po pustym mieście w strugach deszczu. Ma na sobie ten sam strój, który można zobaczyć w nagraniach sceny jazdy na motocyklu z Carrie-Anne Moss, więc w pewien sposób są ze sobą powiązane. Czemu jednak ulica jest pusta?

Przeczytaj także

Niewykluczone, że cyfrowe więzienie ufundowane ludzkości przez maszyny w jakiś sposób powróciło, a wraz z nim Neo i Trinity. Istnieje też szansa, że akcja rozgrywa się w innej przestrzeni czasowej niż oryginalna trylogia. Warto zwrócić uwagę, że deszcz pełnił rolę symboliczną w poprzednich filmach Wachowskich. Ulewa była obecna zarówno w scenie, w której ludzie Morfeusza usunęli protagoniście pluskwę, jak i w finałowej potyczce z Agentem Smithem.

Przeczytaj także

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Za reżyserię i scenariusz odpowie Lana Wachowski. W pisaniu skryptu pomogą jej Aleksandar Hemon i David Mitchell. Wachowski będzie też producentką filmu obok Granta Hilla, który pracował już przy "Matriksie Reaktywacji" i "Matriksie rewolucjach". 

Przeczytaj także

W rolach głównych wystąpią oprócz Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss, powróci również Jada Pinkett Smith, która ponownie wcieli się w Niobe. W serii zadebiutują Priyanka Chopra, Jessica Henwick, Eréndira Ibarra, Neil Patrick Harris, Andrew Caldwell, Toby Onwumere oraz Yahya Abdul-Mateen II, który ma zagrać młodego Morfeusza. Premiera filmu została zaplanowana na 21 marca 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Tajemnica kodu z filmu „Matrix” rozwiązana. Nie uwierzysz, co oznaczają zielone symbole

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.