Keanu Reeves na pierwszym nagraniu z planu "Matriksa 4". Jak wygląda Neo po latach?

07.02.2020 10:49
Matrix|undefined Fot. kadr z filmu Matrix

W sieci pojawiło się nagranie z planu zdjęciowego nowego "Matriksa". Widać na nim, jak Keanu Reeves będzie wyglądał jako Neo. Wizerunek bohatera znacznie różni się od tego, do czego są przyzwyczajeni fani serii.

Na początku lutego ruszyły w końcu zdjęcia do nowego "Matriksa". W internecie pojawił się materiał wideo, w którym możemy zobaczyć Keanu Reevesa w roli Neo. Jak zmienił się kultowy bohater?

"Matrix 4" - Keanu Reeves jako Neo na planie filmu

W San Franciso trwają zdjęcia do kontynuacji "Matriksa". Reeves po 17 latach powróci do jednej ze swoich najsłynniejszych ról - Neo, czyli wybrańca, który miał zakończyć władzę maszyn nad ludzkością. Jeden z fanów "Matriksa" dostrzegł gwiazdora na planie zdjęciowym filmu i uwiecznił go na nagraniu. Okazuje się, że główny bohater przejdzie sporą metamorfozę i nie będzie już przypominał krótko przystrzyżonego, gładko ogolonego mężczyzny w długim czarnym płaszczu i okularach przeciwsłonecznych.

Autorem nagrania jest Doug Dalton, który zamieścił je na Insta Story. Wkrótce trafiło na Twittera poświęconego Keanu Reevesowi pod nazwą Keanu Planet. Mężczyzna w drodze do pracy zauważył, że na jednej z ulic San Francisco trwają zdjęcia do filmu. Okazało się, że chodzi o "Matriksa 4". Zakulisowy materiał ukazuje Reevesa w swoim aktualnym image'u - z długimi włosami i brodą. Aktor ma na sobie całkiem zwyczajne ubranie i nie przypomina już Neo sprzed lat. Na nagraniu widać też reżyserkę filmu - Lanę Wachowski.

Przeczytaj także

Na razie fabuła filmu jest owiana tajemnicą. Nie wiadomo, jak Neo, który poświęcił się, by zatrzymać zagrożenie ze strony agenta Smitha powróci w nowej odsłonie serii. W kolejnych miesiącach ekipa filmu ma kręcić w Chicago i Niemczech.

Przeczytaj także

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Za reżyserię i scenariusz odpowie Lana Wachowski. W pisaniu skryptu pomogą jej Aleksandar Hemon i David Mitchell. Wachowski będzie też producentką filmu obok Granta Hilla, który pracował już przy "Matriksie Reaktywacji" i "Matriksie rewolucjach". 

Przeczytaj także

W rolach głównych wystąpią Keanu Reeves (Neo), Carrie-Anne Moss (Trinity) i Jada Pinkett Smith (Niobe). W serii zadebiutują Priyanka Chopra, Jessica Henwick, Eréndira Ibarra, Neil Patrick Harris, Andrew Caldwell, Toby Onwumere oraz Yahya Abdul-Mateen II, który ma zagrać młodego Morfeusza.

Przeczytaj także

Premiera filmu została zaplanowana na 21 marca 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Tajemnica kodu z filmu „Matrix” rozwiązana. Nie uwierzysz, co oznaczają zielone symbole

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.