Keanu Reeves powróci jako Constantine. Powstaje kontynuacja filmu z 2005 roku

19.09.2022 11:32
Keanu Reeves powróci jako Constantine. Powstaje kontynuacja filmu z 2005 roku Fot. materiały prasowe/Warner Bros./DC Comics

John Constantine miał pojawić się w filmach DC jako bohater serialu od J.J-a Abramsa albo heros z filmu "Justice League Dark". Twórcy postanowili jednak pójść inną ścieżką.

Keanu Reeves ponownie jako John Constantine

Jak podaje Deadline, Warner Bros. zamierza "zmartwychwstać" kolejną franczyzę z Keanu Reevesem w roli głównej. Po "Matriksie: Zmartwychwstaniach" przyszedł czas na "Constantine'a" od DC Comics. Ten film z 2005 roku doczeka się kontynuacji po latach, gdzie w głównej roli pojawi się wspomniany gwiazdor "Johna Wicka".

Polecamy

To nie koniec spotkań po latach, bo reżyserem projektu został Francis Lawrence, czyli twórca oryginału. Scenariusz napisze Akiva Goldsman, który będzie również producentem filmu. Pomogą mu w tym J.J. Abrams i Hannah Minghella. 

Oryginalny film sprzed 17 lat zarobił całkiem sporo kasy w box-office (ponad 200 milionów dolarów) i zdobył średnie oceny od krytyków. Sporo osób zarzucało twórcom brak szacunku do komiksowego pierwowzoru (tutaj Constantine jest Amerykaninem, a nie Brytyjczykiem, co jest ogromną zmianą w porównaniu do komiksów), ale jak widać Warner i DC się tym nie przejmuje.

Polecamy

Reeves oczywiście powróci w tytułowej roli egzorcysty i demonologa Johna Constantine'a. W filmie z 2005 roku starał się uratować świat przed demonami z piekła rodem, a też przy okazji znalazł się w środku konfliktu między archaniołem Gabrielem i Lucyferem.

Na razie nie wiemy, kiedy film ma zadebiutować, jak się będzie nazywał, ani o czym opowie. Potwierdzono jedynie, że w głównej roli zobaczymy znów Keanu Reevesa.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.