Keira Knightley wśród „Piratów z Karaibów”

Robert Skowronski
19.12.2016 08:25
Keira Knightley wśród „Piratów z Karaibów” Fot. kadr z filmu

Do Johnny'ego Deppa w „Piratach z Karaibów. Zemście Salazara” dołączy jego stara znajoma. Mówi się, że na ekranie pojawi się Keira Knightley.

Wcześniej już potwierdzono powrót do franczyzy Orlando Blooma, który nie był przecież obecny w części z 2011 roku o tytule „Na nieznanych wodach”. Szykuje się nam więc powrót załogi Czarnej Perły wraz z wieścią o zaangażowaniu do projektu Keiry Knightley, która także nie pojawiła się w ostatniej odsłonie serii.

Podobno wszystkie sceny z udziałem aktorki były rejestrowane w tajemnicy. Nieoficjalne wieści mówią o tym, że nie dostała ona zbyt wiele czasu na ekranie i w jej udziale przypadła zaledwie krótka sekwencja po napisach, która przygotowuje grunt pod 6. część „Piratów z Karaibów”. Orlando Bloom ma wystąpić w sporo większej liczbie scen. Disney odmawia komentarza w sprawie którejkolwiek z tych kwestii.

W roli reżysera znalazł się tym razem niezwiązany wcześniej z serią duet reżyserski Joachim Roenning i Espen Sandberg, mający na koncie m.in. „Wyprawę Kon-Tiki”. Scenarzystą jest zaś Jeff Nathanson odpowiedzialny za teksty „Terminalu”, „Facetów w czerni 3”, „Speed 2” czy „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Premiera dzieła została zapowiedziana na 26 maja 2017 roku.

Na ekranie oprócz wymienionych sław pojawi się kilka nowych twarzy. Wśród nich są Kaya Scodelario, Brenton Thwaites i Golshifteh Farahani. Powrócą również Geoffrey Rush jako Barbossa, Kevin McNally w roli Joshameego Gibbsa oraz Stephen Graham jako Scrum. Według zeszłorocznych doniesień w obsadzie ma się również pojawić Paul McCartney, który zagra zupełnie nową postać.

„Piratach z Karaibów. Zemście Salazara” Jack Sparrow zmierzy się z tytułowym Salazarem granym przez Javiera Bardema i jego zgrają duchów. Istoty nie z tego świata wydostały się z Diabelskiego Trójkąta i postawiły sobie za cel zabicie każdego pirata na wodach, w tym oczywiście postać graną przez Deppa. Jedynym sposobem na ratunek jest odnalezienie przez bohatera magicznego artefaktu dającego władzę na morzu - trójzębu Posejdona.

Keira Knightley ma również wystąpić w ekranizacji bestsellerowej powieści „W domu innego” pióra Rhidiana Brooka oraz w disneyowskiej wersji widowiska „The Nutcracker and the Four Realms”.

Cieszycie się z powrotu Elizabeth Swann?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.