Kevin Bacon chciałby zagrać Freddy'ego Kruegera

Robert Skowronski
17.08.2016 13:18
Kevin Bacon chciałby zagrać Freddy'ego Kruegera Fot. Richard Shotwell / Invision / AP / link / East News + materiały prasowe

New Line Cinema w 2015 roku zapowiedziało, że planuje stworzyć kolejny reboot klasycznego dzieła Wesa Cravena. Być może znalazł się aktor, który wcieliłby się w morderczego Freddy'ego Kruegera.

„Koszmar z ulicy Wiązów” doczekał się już odświeżonej wersji w 2010 roku, za którą odpowiedzialny był Samuel Bayer. Kolejna odsłona nie miałaby być kontynuacją tego obrazu, a całkowicie świeżym (choć to słowo przy odgrzewaniu starego pomysłu jest lekkim nadużyciem) rebootem. Jak zapowiedziano rok temu scenariusz miałby napisać David Leslie Johnson, współscenarzysta „Gniewu tytanów” i „Obecności 2”.

Od początku wiadomo było, że poparzonego sennego zabójcy nie zagra Robert Englund, oryginalny odtwórca tej roli. Freddy Krueger na tle innych klasycznych czarnych charakterów ze slasherów jest postacią wyjątkową przez swoją gadatliwość. Większość monstrów i morderców nie mówi zbyt wiele i skrywa się za maskami. Freddy jest inny pod tym względem, dlatego pierwszy lepszy aktor niekoniecznie poradziłby sobie ze sportretowaniem go. To powinien być ktoś mogący się pochwalić nieco większym doświadczeniem.

Być może dobrym pomysłem byłoby postawienie na Kevina Bacona. Nie jest mu obcy gatunek horroru, wystąpił przecież w słynnym „Piątku trzynastego”, a ostatnio w „The Darkness”. Świadomy tego był jeden fan aktora, który zasugerował taką wizję za pośrednictwem Twittera. Odpowiedział na to sam Kevin Bacon, dając do zrozumienia, że i jemu podoba się pomysł.

Niestety nowy „Koszmar z ulicy Wiązów” utknął w martwym punkcie. Od 2015 roku nie wypłynęły żadne nowe informacje na temat projektu. Być może jednak fakt, że uznany aktor jest zainteresowany rolą sprawi, że całość posunie się do przodu.

Aktor jest obecnie zaangażowany w kilka projektów. Jednym z nich jest serial „I Love Dick”, który powstaje dla Amazonu - to ekranizacja książki Chrisa Krausa. Bacon ma się również pojawić w „Story Of A Girl”. Obraz będzie oparty na powieści Sary Zarr. Całość przedstawi historię nastolatki, która musi poradzić sobie z wyśmiewaniem przez rówieśników, gdy film z jej pierwszego pójścia do łóżka z facetem trafia do sieci. Aktor znalazł się również w obsadzie „Patriots Day” Petera Berga o zamachu bombowym w Bostonie z 15 kwietnia 2013 roku.

„Koszmar z ulicy Wiązów” to jeden z wielu klasycznych horrorów, który po raz kolejny doczeka się odświeżonej wersji. Na ekrany mają wrócić takie czarne charaktery, jak Jason, Leatherface czy Pinhead .

Myślicie, że Kevin Bacon sprawdziłby się jako Freddy Krueger?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.