Kevin Spacey nie przyznał się do zarzutów o molestowanie, opowiedział o ojcu "neo-naziście" i trudnym dorastaniu

18.10.2022 10:38
Kevin Spacey nie przyznał się do zarzutów o molestowanie, opowiedział o ojcu "neo-naziście" i trudnym dorastaniu Fot. Yuki Iwamura/Associated Press/East News

Od rozprawy w sprawie Kevina Spaceya minął już tydzień i nareszcie głos zabrał w końcu oskarżony, który rozpoczął proces obrony od zaprzeczenia oskarżeniom i skupieniu się na swoim wątku biograficznym.

Kevin Spacey zaprzecza zarzutom o molestowanie 

W Nowym Jorku ruszyła rozprawa, w której Anthony Rapp domaga się 40 milionów dolarów odszkodowania od Kevina Spaceya za szkody wyrządzone przez napastowanie seksualne, którego aktor miał się dopuścić w 1986 roku na 14-letnim wówczas Rappie.

Polecamy

Spacey od lat podtrzymuje, że jest niewinny i nie dopuścił się opisywanych przewinień. Tak samo było w poniedziałek 17 października. Następnie (jak opisuje Deadline) aktor próbował odwrócić narrację, skupiając się mocno na wątkach autobiograficznych. Według dziennikarzy, gwiazdor "House of Cards" brzmiał na "pewnego siebie", kiedy powiedział w sądzie:

Mój ojciec był białym suprematystą i neo-nazistą.

Polecamy

Spacey dodał, że za młodu on i jego rodzeństwo "przez niezliczoną ilość godzin" wysłuchiwało rasistowskich, brutalnych i prawicowych wynurzeń swoich rodziców. Następnie powiedział, że nigdy wcześniej o tym nie mówił publicznie, sugerując jednak, że miało to ogromny wpływ na jego życie - zwłaszcza jeśli chodzi o orientację seksualną:

Mój ojciec krzyczał na mnie przez to, że pomyślał jedynie, iż mogę być gejem. Krzyczał na mnie: "nie bądź ped****"... Używał słowa, które było bardzo obraźliwe dla gejów.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, Spacey zarzeka się, że jest niewinny i nie popełnił żadnego z zarzutów stawianych mu przez sąd. Na oficjalny wyrok będziemy musieli jeszcze poczekać.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.