Kevin Spacey ocenzurowany w zwiastunie filmu na TVN. Na oczy nałożono mu czarny pasek

Justyna Kierzkowska
19.11.2017 16:25
Kevin Spacey ocenzurowany w zwiastunie filmu na TVN. Na oczy nałożono mu czarny pasek Fot. kadr z wideo

Stacja postanowiła potraktować aktora w dokładnie taki sam sposób, jak w przypadku przestępców. Słuszna decyzja, czy jednak przesada?

Kevin Spacey, gwiazda serialu „House of Cards” i dwukrotny laureat Oscara, 29 października 2017 roku został oskarżony o molestowanie seksualne przez 12 lat młodszego aktora – Anthony’ego Rappa, znanego m.in. z filmu „Star Trek: Discovery”. Do zdarzenia miało dojść w 1986 roku, kiedy Rapp miał 14 lat. Kilka dni później aktor usłyszał kolejne zarzuty, tym razem od ekipy „House of Cards”. 

Reakcja Netflixa, który odpowiada za serial „House of Cards”, była natychmiastowa. Właściciele platformy odcięli się od Spacey’a – najpierw ogłoszono, że 6. sezon „House of Cards” będzie ostatnim (tłumaczono jednak, że była to decyzja podjęta już wcześniej), później, że pojawią się spin-offy bez udziału Franka Underwooda, w którego wciela się Spacey.

W związku z ostatnimi wydarzeniami stacja TVN w zapowiedzi filmu „Szefowie Wrogowie”, którą można było zobaczyć 18 października 2017, postanowiła dosłownie ocenzurować aktora. Na czarnym pasku nałożonym na oczy jednak się nie skończyło. Stacja zdecydowała się również podpisać aktora jako „Kevina S.”, zaś wypowiedziane przez lektora nazwisko zostało całkowicie wypikane.

Zapowiedź filmu, która została wyemitowana w telewizji, możecie zobaczyć poniżej:

Na razie nikt z przedstawicieli TVN nie skomentował oficjalnie tej decyzji, jednak być może stacja będzie niedługo musiała wydać oświadczenie w tej sprawie. Na Twitterze dominują komentarze, których autorzy uważają całą sytuację za absurdalną. 

 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.