Kevin Spacey oficjalnie z zarzutami. Jest oskarżony o cztery napaści seksualne

14.06.2022 10:29
Kevin Spacey oficjalnie z zarzutami. Jest oskarżony o cztery napaści seksualne Fot. Kevin Spacey / YouTube/Ferrari Press/East News

Jak potwierdziła londyńska policja metropolitarna w poniedziałek 13 czerwca 2022 roku, Kevin Spacey został formalnie oskarżony o cztery napaści na tle seksualnym. 

Kevin Spacey z oskarżeniami o cztery napaści seksualne

Kevin Spacey od 2017 roku jest niemalże wyłączony z życia publicznego, kiedy to na światło wyszły oskarżenia dotyczące molestowania, którego na przestrzeni lat aktor miał się dopuszczać (nawet wobec osób niepełnoletnich). Teraz został oskarżony o dwie napaści na tle seksualnym na (obecnie) czterdziestokilkuletniego mężczyznę, do których miało dojść w Londynie w marcu 2005 roku.

Polecamy

Na tym lista zarzutów się jednak nie kończy - laureata Oscara oskarżono również o napaść w sierpniu 2008 roku w Londynie na trzydziestokilkuletniego mężczyznę oraz "doprowadzenie do penetracyjnej czynności seksualnej bez jego zgody", a także kolejną napaść. Do tej miało dojść w kwietniu 2013 roku w Gloucestershire. Tam ofiarą również miał być mężczyzna po 30. roku życia.

Jak podaje PAP, Koronna Służba Prokuratorska (CPS) już pod koniec maja 2022 roku poinformowała, że zgromadziła dowody pozwalające na postawienie zarzutów w tych sprawach, ale formalnie Spacey mógł zostać oskarżony dopiero po przekroczeniu granicy Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe, 62-letni aktor zapowiedział, że dobrowolnie stawi się przed sądem, aby odpowiedzieć na zarzuty. Spacey dodał również publicznie, że jest w stanie udowodnić swoją niewinność. Policja potwierdziła, że jest on już na terenie Wielkiej Brytanii i w czwartek 16 czerwca 2022 roku przed południem stanie przed sądem magistrackim londyńskiej gminy Westminster.

Polecamy

Jak pewnie wiecie, Kevin Spacey jest dwukrotnym zdobywcą Oscara za role w filmach "Podejrzani" oraz "American Beauty". Znacie go również z filmów pokroju "Siedem", "Tajemnice Los Angeles", "Glengarry Glen Ross", "K-PAX", "Baby Driver", a także w serialu Netflixa "House of Cards".

Co ciekawe, Spacey w 2016 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. Spodziewamy się, że w wyniku uznania go winnym, medal zostanie mu odebrany.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.