Kevin Spacey otrzymał nagrodę za całokształt twórczości. Skąd ta kontrowersyjna decyzja?

07.11.2022 14:04
Kevin Spacey otrzymał nagrodę za całokształt twórczości. Skąd ta kontrowersyjna decyzja? Fot. John Nacion/STAR MAX/IPx/Associated Press/East News

Kevin Spacey zostanie nagrodzony przez włoskie muzeum laurem za całokształt twórczości. Jak organizatorzy argumentują swój pomysł?

Kevin Spacey otrzyma nagrodę za całokształt twórczości

Amerykański aktor wplątany w aferę związaną z oskarżeniami o molestowanie seksualne Kevin Spacey, otrzyma niedługo nagrodę za całokształt twórczości od włoskiego National Museum of Cinema, znajdującego się w Turynie.

Polecamy

Nagrodę, którą dotychczas otrzymali m.in. reżyser Dario Argento czy aktorki Monica Belucci i Isabella Rossellini, Spacey otrzyma jako "dowód na jego estetyczny i autorski wkład w rozwój sztuki dramatycznej na przestrzeni całej kariery". Tak przynajmniej czytamy w oficjalnym wniosku dotyczącym tej decyzji.

Z oświadczenia wynika, że uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się już 16 stycznia 2023 roku w The National Museum of Cinema w Turynie. Tego dnia ma odbyć się specjalny masterclass aktorski i rozmowa z dyrektorem muzeum Domenico De Gaetano.

Polecamy

Wieczorem pokazany zostanie natomiast "jeden z najbardziej docenionych filmów w jego karierze". Po seansie zaś Kevin Spacey otrzyma Stella della Mole Award za całokształt twórczości.

Aktor od jakiegoś czasu był zaangażowany w afery na tle seksualnym. Ostatnio jednak sędzia uniewinnił Spaceya w sprawie napaści seksualnej na Anthony'ego Rappa w roku 1986, gdy ten miał 14 lat. Sędzia federalny Lewis Kaplan formalnie oddalił sprawę.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.