Kevin Spacey został oczyszczony z zarzutów o molestowanie seksualne

18.07.2019 15:27
Foto: AP/Associated Press/East News|undefined Fot. AP/Associated Press/East News

Prokuratorzy stanu Massachusetts wycofali kryminalne oskarżenie pod adresem popularnego aktora.

Kevin Spacey usłyszał zarzuty o molestowanie seksualne w grudniu 2018 roku. Ofiarą miał być 18-letni syn dziennikarki telewizyjnej z Bostonu, Heather Unruh. Do zdarzenia miało ponoć dojść w 2016 roku, w restauracji Club Car w Nantucket, gdzie pracował pokrzywdzony. W środę 17 lipca 2019 roku aktor został jednak oczyszczony z zarzutów.

Kevin Spacey został uniewinniony - dlaczego?

Prokurator stanu Massachusetts oddalił oskarżenie, czego powodem było wycofanie pozwu przez mężczyznę, który miał paść ofiarą aktora. Mężczyzna uprzednio twierdził, że w 2016 roku Kevin Spacey upił go, a następnie rozpiął rozporek, włożył rękę w spodnie i złapał za genitalia. Popularny aktor wyparł się wszystkiego. Jego obrońcy nazwali zarzuty "jawnie fałszywymi" i stwierdzili, że dane z telefonu rzekomej ofiary zawierają dowody, wskazujące na niewinność Spaceya.

Przeczytaj także

W trakcie rozmów z prokuraturą, oskarżający zaprzeczał jakoby usuwał z urządzenia wiadomości lub manipulował zrzutami ekranu, które przekazał śledczym, jako dowód w sprawie. Kiedy jednak padło stwierdzenie, że modyfikacja dowodów stanowi przestępstwo, mężczyzna powołał się na 5. poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która chroni przeciwko samooskarżeniu.

Foto: AP/Associated Press/East News Fot. Foto: AP/Associated Press/East News

Zobacz też: Serial „House of Cards” miał zostać skasowany przez aferę z Kevinem Spaceyem  
 

To nie jedyne oskarżenia o napaść seksualną, pod adresem Kevina Spaceya. Pond 30 mężczyzn zarzeka się, że padło ofiarą gwiazdora. W 2017 roku aktor Anthony Rapp publicznie oświadczył, że Spacey, próbował przemocą skłonić go do czynności seksualnych. Do zdarzenia miało dojść w 1986 roku, gdy Rapp miał zaledwie 14 lat. Aktor oświadczył, że nie pamięta, aby taka sytuacja miała miejsce, niemniej przeprasza za swoje zachowanie. Oświadczył również wówczas, że jest homoseksualistą.

Zobacz też: Netflix ujawnił, ile pieniędzy stracił z powodu Kevina Spacey'a

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.