Kevin Spacey zostanie usunięty z filmu „All the Money in the World”

Kamil Kacperski
09.11.2017 09:41
Kevin Spacey zostanie usunięty z filmu „All the Money in the World” Fot. materiały prasowe

Aktor został dyscyplinarnie zwolniony z powodu oskarżeń dotyczących molestowania seksualnego. W roli J. Paula Getty’ego zastąpi go kanadyjski aktor i laureat Oscara, Christopher Plummer.

Kevin Spacey został usunięty z obsady nowego filmu Ridleya Scotta zatytułowanego „All the Money in the World”. Mimo, że film został już nakręcony i znajduje się w fazie post-produkcji, sceny z jego udziałem zostały nakręcone ponownie, a jego postać, J. Paula Getty’ego, odegrał kanadyjski aktor Christopher Plummer.

Spacey został usunięty z roli, po skandalu, który wybuchł w październiku 2017 roku, kiedy to Anthony Rapp oskarżył aktora o próbę uwiedzenia go. Rapp miał wtedy 14 lat, natomiast Spacey 26. W oficjalnym oświadczeniu aktor przeprosił za sytuacje, a także wyznał, że jest gejem. Potem pojawiły się również doniesienia o niestosownym zachowaniu na planie serialu „House of Cards”, w którym Spacey grał główną rolę. Według osób zaangażowanych w produkcje, na planie panowała „toksyczna atmosfera”.

Po tych wiadomościach, Netflix zdecydował się zerwać kontrakt z aktorem, w związku z czym, w nowym sezonie „House of Cards” nie zobaczymy Franka Underwooda, a główną rolę przejmie jego żona, Clair Underwood (Robin Wright). Teraz, rola Spacey’ego w „All the Money in the World” również została usunięta. To nietypowe zachowanie wśród Hollywoodzkich produkcji, zwłaszcza gdy bierzemy pod uwagę fakt, że nowy film Scotta wchodzi do kin już 22 grudnia 2017 roku.

Afera otaczająca aktora już wpłynęła na „All the Money in the World”, ponieważ jak donosi Rolling Stone, film został usunięty z rozpiski AFI Fest. Był to odważny ruch ze strony organizatorów festiwalu, ponieważ produkcja miała kończyć kilkudniowe święto poświęcone amerykańskiemu przemysłowi filmowemu.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.