Kierowniczka produkcji „Czerwonej Jaskółki” dołącza do ekipy filmu o Black Widow

Sergiusz Kurczuk
24.05.2018 12:09
Jennifer Lawrence jako Czerwona Jaskółka i Scarlett Johansson jako Black Widow|undefined Fot. kadry z filmów Czerwona Jaskółka i Avengers: Infinity War

Wszystko wskazuje na to, że film o Black Widow jednak powstanie. Do prac nad produkcją dołącza Maria Djurkovic, która była kierowniczką produkcji przy „Czerwonej Jaskółce”. 

Grana przez Scarlett Johansson Black Widow to pierwsza superbohaterka, która pojawiła się w świecie MCU. Tajna agentka zadebiutowała w 2010 roku w 2. części „Iron Mana” i od tego czasu cieszy się dużą popularnością wśród fanów. Jak dotąd wystąpiła we wszystkich częściach „Avengers” i zobaczymy ją ponownie w 4. części serii. Fani od dawna domagają się, żeby Black Widow dostała solową produkcję. Wygląda na to, że w końcu się doczekają, ponieważ szefowie Marvel Studios zaangażowali kolejną osobę do prac nad filmem o śmiertelnie niebezpiecznej bohaterce. 

Film o Black Widow z kierowniczką produkcji „Czerwonej Jaskółki”

Na początku roku 2018 poinformowano, że film o Natashy Romanoff ma już scenarzystkę. Została nią Jac Schaeffer. Jak donosi Omega Underground, do zespołu pracującego nad produkcją, dołączyła Maria Djurkovic. Kobieta będzie odpowiadać za kierownictwo produkcji. Wybór prawdopodobnie jest związany z ostatnim filmem, przy którym pracowała Djurkovic. Mowa o „Czerwonej Jaskółce” z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Obie bohaterki wiele łączy - są Rosjankami trenowanymi przez Związek Radziecki na najlepszych szpiegów na świecie. Zarówno Black Widow, jak i Dominika Egorowa finalnie zwracają się przeciwko swoim pracodawcom, wspomagając rząd Stanów Zjednoczonych. Łączy je nawet taki szczegół jak kolor włosów - obie początkowo są rude i farbują się na blond. Różni je natomiast sposób działania. Black Widow to typowy szpieg. Jest doskonale wyszkolona w walce, ma masę gadżetów, ale czasem posuwa się do podstępów. Natomiast Egorowa należy do formacji Czerwonych Jaskółek - agentów służb specjalnych, którzy wykradają cenne informacje głównie za pomocą uwodzenia swoich ofiar. 

Film o Black Widow - kiedy premiera?

„Czerwona Jaskółka” to nie jedyny film szpiegowski, który znajduje się w dorobku Djurkovic. Pracowała również przy takich produkcjach jak „Szpieg” Tomasa Alfredsona, czy „Gra tajemnic” Mortena Tylduma. Skoro Marvel Studios już zatrudniło kierownika produkcji, może to oznaczać, że zdjęcia do filmu ruszą w okolicach roku 2019. Jak na razie jedynym filmem MCU, który będzie kręcony w 2019 roku, są „Strażnicy Galaktyki vol. 3”. Całkiem prawdopodobne, że solowe przygody Black Widow trafią do kin w 2020 roku. Produkcja na razie nie ma osoby, która stanie za kamerą. Co prawda szefowie studia spotkali się już z ponad 65 reżyserkami, ale do tej pory nie ogłoszono jeszcze, kto zajmie się filmem o członkini Avengers.

Na razie losy filmu o Black Widow są okryte tajemnicą. Bohaterkę graną przez Johansson zobaczymy dopiero 3 maja 2019 roku we wciąż niezatytułowanej jeszcze 4. części „Avengers”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.