Kim jest bohaterka filmu „X-Men: Dark Phoenix” grana przez Jessicę Chastain? Reżyser zdementował fanowską teorię

Sergiusz Kurczuk
28.09.2018 13:02
Kim jest bohaterka filmu „X-Men: Dark Phoenix” grana przez Jessicę Chastain? Reżyser zdementował fanowską teorię Fot. kadr z filmu X-Men: Dark Phoenix

W filmie „X-Men: Dark Phoenix” pojawi się tajemnicza postać grana przez Jessicę Chastain. W kogo wcieliła się aktorka? 

Od kiedy studio Fox ogłosiło, że trwa kolejna próba adaptacji komiksowej sagi o Dark Phoenix, fani zastanawiali się, czy na kinowym ekranie w końcu zobaczymy takie postacie jak Mastermind, czy kosmici z rasy Shi'ar. Oliwy do ognia dolały informację, że w czarny charakter wcieli się Jessica Chastain. Od razu pojawiły się domysły, że aktorka wystąpi jako Lilandra, stojąca na czele kosmicznego imperium. Pierwsze kadry z produkcji, ukazujące bohaterkę Chastain wprowadziły jednak wszystkich w osłupienie, bo postać nie przypominała żadnej bohaterki znanej z komiksów. Z tego powodu wokół tajemniczej albinoski narosło wiele fanowskich teorii. Reżyser „X-Men: Dark Phoenix” postanowił rozprawić się z nieprawdziwymi domysłami. 

„X-Men: Dark Phoenix” - kogo gra Jessica Chastain?

Oprócz Lilandry pojawiły się pomysły, że bohaterka to filmowa wersja Lady Sinister, ale najpopularniejsza była teoria, mówiąca o kobiecym wcieleniu Masterminda. W komiksach to właśnie ten złoczyńca spowodował, że Phoenix wyzwoliła swoją mroczną naturę, stając się zagrożeniem dla całego wszechświata. Niestety pierwszy zwiastun filmu nie zdradził zbyt wielu nowych informacji na temat postaci granej przez Chastain. Simon Kinberg postanowił jednak skomentować, kim jest tajemnicza kobieta w rozmowie z portalem IGN.

Powiem tylko, że postać Jessiki to nie Mastermind, chociaż pojawiają się pewne elementy tego, jak Mastermind manipulował Jean i bohaterka Jessiki je zaprezentuje. Dla mnie, jej bohaterka posiada cechy różnych postaci z komiksów. Będę trzymał to w tajemnicy, ale to jest kosmiczna opowieść o kosmitach. Nie robiliśmy tego nigdy filmach o X-Men, ale jest coś integralnego w sadze Dark Phoenix, więc uważam, że nie powinniśmy podchodzić do tej historii jak „X-Men 3” i ignorować tego wątku. Powinniśmy go hołubić. Więc znaczna część filmu dzieje się w kosmosie i pewien wypadek sprawia, że Jean zaczyna stawać się mroczna, a jej osobę wypełnia moc, której nie może kontrolować. I są pewne kosmiczne siły, które pojawią się na Ziemi z tego powodu. 

W komiksach w podobny sposób interweniowali przedstawiciele Shi'ar, po tym, jak Jean pozbawiła życia tysiące kosmicznych istot, wysysając moc słońca jednej z galaktyk. Czy w „X-Men: Dark Phoenix” będzie podobnie? Z opisu fabuły wynika, że nie. Kosmici trafią na naszą planetę, by przejąć moc Phoenix i użyć jej do własnych planów. 

„X-Men: Dark Phoenix” - kiedy premiera?

Na razie trudno gdybać. Gdyby twórcy zdołali wprowadzić w życie pierwotny plan wydania filmu, dowiedzielibyśmy się już niedługo. Początkowo film „X-Men: Dark Phoenix” miał trafić do kin w listopadzie 2018 roku. Z powodu przesunięcia wielu premier studia Fox, finalnie nową przygodę z mutantami Marvela w rolach głównych zobaczymy dopiero 14 lutego 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.