Kim są nowi bohaterowie zaprezentowani w zwiastunie filmu „Deadpool 2”?

Sergiusz Kurczuk
24.03.2018 13:45
X-Force z filmu Deadpool 2|undefined Fot. kadr z filmu Deadpool 2

Najnowszy zwiastun „Deadpoola 2” pozwolił bliżej przyjrzeć się nowym bohaterom, którzy pojawią się w filmie. Kim są członkowie grupy X-Force?

Nowy zwiastun przygód wygadanego najemnika to prawdziwy przełom dla fanów antybohatera. We wcześniejszych zapowiedziach wideo pojawiły się nowe postacie i odniesienia do grupy X-Force, ale większość widzów była przekonana, że zespół mutantów pojawi się dopiero w 3. części albo osobnym filmem. Tymczasem zwiastun pokazał, że Deadpool założy grupę i zbierze uzdolnionych najemników, by stawić czoła zagrożeniu. Nowi bohaterowie, których w poprzednim zwiastunie można było dostrzec na ułamek sekundy, tym razem pojawiają się w pełnej krasie. Przynajmniej niektórzy z nich. Kim są nowe postacie?

„Deadpool 2” - kim są nowi bohaterowie filmu?

W skład drużyny oprócz Deadpoola (Ryan Reynolds) i Domino (Zazie Beetz) wejdzie kilka nowych postaci. Z poprzedniego zwiastuna wynikało, że zaprezentowana grupa będzie jedynie preludium do X-Force, a bohaterowie to członkowie Six Pack. Okazało się inaczej. Jedyną postacią znaną z imienia i nazwiska jest najemnik, w którego wcielił się Terry Crews. Do tej pory sądzono, że będzie Hammerem, bądź Bridgem. Oficjalnie potwierdzono jednak, że aktor zagra Bedlama. W komiksach mutant imieniem Jesse Aaronson posiadł zdolność wytwarzania pola elektromagnetycznego, które wpływało na urządzenia mechaniczne i elektroniczne, ale również mózgi istot żywych. Poza tym był świetnym karateką. Miał złego brata Christophera, który posługiwał się pseudonimem King Bedlam i posiadł telepatyczne moce. Crews fizycznie przypomina King Bedlama, ale raczej wcieli się w Jesse'ego.

Terry Crews jako Bedlam Fot. foto: kadr z komiksu Official Handbook of the Marvel Universe #1 i filmu Deadpool 2

W zwiastunie w kilku scenach pojawia się Shioli Kutsuna, która wciela się tajemniczą młodą mutantkę. Niektórzy mylnie sądzą, że to Psylocke, ale na 90% procent, że aktorka zagra Noriko Ashidę, czyli Surge. Dziewczyna potrafi wchłonąć energię elektryczną, co pozwala jej strzelać piorunami. Dodatkowo posiada superszybkość. 

Shioli Kutsuna i Surge Fot. foto: kadr z komiksu New X-Men vol. 2 #31 i filmu Deadpool 2

Nowy zwiastun potwierdził, że w obsadzie filmu pojawi się znany z horroru „To” Bill Skarsgård. Do tej pory były to jedynie domysły oparte na jednym fragmencie poprzedniej zapowiedzi. Tym razem doskonale widać, że Skarsgård będzie jednym z członków X-Force. Prawdopodobnie zagra Axela Cluneya - mutanta posługującego się pseudonimem Zeitgeist. Heros ma dość nietypową moc, bo... potrafi wymiotować na swoich wrogów za pomocą silnie żrącego kwasu. Z tego powodu nosi ochronną maskę, bardzo podobną do tej, którą aktor miał na twarzy w poprzednim trailerze. Pojawiły się też spekulacje, że Skarsgård może wcielić się w Chambera bądź Rictora. 

Bill Skarsgård i Zeitgeist Fot. foto: kadr z komiksu X-Force vol. 1 #116

Kolejną tajemniczą postacią jest bohater grany przez komika Roba Delaneya. Widzimy go jedynie na zdjęciach, które przegląda Deadpool. Pod fotką widnieje jedynie imię - Peter. W komiksach występował mutant znany jedynie pod tym imieniem, ale była to postać epizodyczna - mały chłopiec, który szybko zginął. Jego mocą była możliwość uwalniania z ciała potężnych eksplozji. O wiele bardziej prawdopodobnym bohaterem, w którego wcielił się Delaney, jest mutant Peter Wisdom, który potrafi absorbować ciepło z otoczenia i przekształcać je w gorące ostrza złożone z czystej energii cieplnej, wychodzące z końcówek jego palców. Dodatkowo Wisdom jest wyśmienitym szpiegiem.

Rob Delaney i Peter Wisdom Fot. foto: kadr z komiksu X-Men Legacy vol. 2 #14 i filmu Deadpool 2

Najwięcej ciekawości wzbudza tajemniczy chłopak, który jest obecny w prawie każdym zwiastunie sequela „Deadpoola”. Do tej pory można było snuć przypuszczenia na temat jego mocy. Nowy trailer je potwierdził. Dzieciak potrafi manipulować i prawdopodobnie generować ogień. Z tego powodu wielu czytelników komiksów łączy go ze złym mutantem St. Johnem Allerdycem lepiej znanym jako Pyro. Jednak bardziej realne jest, że grany przez Juliana Dennisona chłopak, to Rusell „Rusty” Collins, posiadający dar pirokinezy. Pojawiły się też teorie, że to właśnie ta postać będzie głównym przeciwnikiem grupy, ponieważ Cable (Josh Brolin) wyznał, że przybył z przyszłości, by zabić dzieciaka.

Julian Dennison i Rusty Collins Fot. foto: kadr z komiksu X-Men - Phoenix Force Handbook #1 i filmu Deadpool 2

Czy nasze przypuszczenia się potwierdzą? Z odpowiedzią będzimy musieli poczekać do 18 maja 2018 roku, kiedy „Deadpool 2” trafi na ekrany polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.