Kina zamknięte aż do połowy 2021 roku? Nowe prognozy brzmią niepokojąco

17.07.2020 14:44
Foto: Shutterstock|undefined Fot. Shutterstock

Branża filmowa rozpocznie proces odmrażania dopiero za 12 miesięcy - tak brzmią najnowsze prognozy. Co to oznacza dla kina?

Wielkie tytuły otrzymują coraz odleglejsze daty premier, a sale kinowe świecą pustkami. Jak długo potrwa taki stan rzeczy? Niestety, zgodnie z najnowszymi prognozami - jeszcze przynajmniej rok.

Kina zamknięte aż do połowy 2021 roku? 

Doug Creutz to dyrektor zarządzający Cowen Inc. oraz przede wszystkim znany analityk. Stwierdził on, że żadna superprodukcja nie zadebiutuje przynajmniej do końca 2020 roku, a sale kinowe pozostaną puste przynajmniej do połowy 2021 roku.

Początkowo zakładaliśmy, że rozprzestrzenianie się COVID-19 zostanie powstrzymane, a wymagania dotyczące dystansu społecznego zmniejszą się do końca 2020 roku. Na obecną chwilę wydłużyliśmy te prognozy przynajmniej do połowy 2021 roku.

[...] Spodziewamy się, że kina pozostaną w większości zamknięte aż do połowy 2021 roku. Po części dlatego, że nie sądzimy, by wytwórnie były zainteresowane wypuszczaniem swoich największych produkcji w warunkach ograniczających pojemność sal kinowych. 

Choć takie hity jak "Tenet" Christophera Nolana czy "Mulan" mają wyznaczone sierpniowe daty premier, specjaliści zakładają, że te ponownie zostaną przełożone

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.