Klasyczne horrory ZA DARMO! Universal udostępni je na YouTube

08.01.2021 13:32
Frankentstein - kadr z filmu z Borisem Karloffem Fot. Everett Collection/East News

"Dracula", "Frankenstein" i "Niewidzialny człowiek" za darmo w internecie? Universal Pictures niebawem zamieści klasykę kina grozy na serwisie YouTube.

Lubicie horrory? No to mamy dla Was strasznie dobrą wiadomość. Universal Pictures zamierza podzielić się swoimi klasycznymi filmami kina grozy zupełnie za darmo. Siedem ikonicznych produkcji trafi niedługo na YouTube.

Klasyczne horrory Universal za darmo na YouTube

Obecne kino grozy zostało ukształtowane dzięki produkcjom studia Universal. To właśnie ta wytwórnia jest odpowiedzialna za najsłynniejsze horrory w historii kinematografii. Jakiś czas temu próbowano nawet powtórzyć fenomen sprzed niemal 100 lat i stworzyć serię remake'ów filmów o takich postaciach jak Dracula, potwór Frankensteina, Niewidzialny człowiek, Mumia czy Wilkołak.

Polecamy

Plany nie do końca się udały, a ikoniczne filmy z lat 30. cieszą się szacunkiem miłośników kina grozy do tej pory. Już niedługo będą mogli sobie zrobić mały maraton i to zupełnie za darmo. W drugiej połowie stycznia 2021 roku na kanale Fear: The Home of Horror pojawi się siedem słynnych tytułów.

Polecamy

W piątek 15 stycznia o 21:00 czasu lokalnego dostępne będą "Dracula" z 1931 i "Mumia" z 1932 roku. Pierwszy horror to oczywiście adaptacja powieści Brama Stokera z Bélą Lugosim w roli tytułowej. Druga produkcja po wielu latach doczekała się kilku remake'ów. Seria z początku XXI wieku przyczyniła się do spopularyzowania Dwyane'a Johnsona. Nowsza wersja z Tomem Cruisem w roli głównej miała być początkiem nowego filmowego uniwersum.

Polecamy

16 stycznia o tej samej porze na kanał wpadną kolejne dwie pozycje - "Frankenstein" z 1931 i "Narzeczona Frankensteina" z 1935 roku. Pierwszy film to kolejny klasyk - produkcja będąca adaptacją słynnej powieści Mary Shelley z niezapomnianą kreacją aktorską Borisa Karloffa. Drugi tytuł jest natomiast kontynuacją filmu z 1931 roku, w którym w tytułową postać wcieliła się Elsa Lanchester.

Polecamy

17 stycznia również o 21:00 polskiego czasu zobaczymy natomiast aż trzy filmy - "Niewidzialnego człowieka" z 1933, "Wilkołaka" z 1941 i komediową produkcję "Abbott i Costello spotykają Frankensteina" z 1948 roku. "Niewidzialny człowiek" doczekał się niedawno kolejne nowej wersji. W filmie Leigha Whannella z 2020 roku z Elisabeth Moss w roli głównej skupiono się jednak na zupełnie innych kwestiach niż w oryginale. Dwa pozostały tytuły to horrory nieco starsze, ale również pobrzmiewające w popkulturze po dziś.

Polecamy

Każdy z powyższych filmów zostanie udostępniony za darmo na YouTube przez tydzień. Na razie nie wiadomo, czy polscy widzowie również będą mieli dostęp do darmowych seansów. Internauci mają jednak wiele sposobów na obejście ograniczeń wynikających z geolokalizacji.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.