„Klatka” vs „Underdog”! Powstają dwa filmy z Erykiem Lubosem w roli zawodnika MMA

Sergiusz Kurczuk
20.08.2018 16:20
„Klatka” vs „Underdog”! Powstają dwa filmy z Erykiem Lubosem w roli zawodnika MMA Fot. materiały promocyjne

MMA to obecnie popularny temat w polskim kinie. Oprócz „Klatki” niedługo zobaczymy również „Underdog”. Co ciekawe w obu w roli zawodnika występuje Eryk Lubos. 

MMA w ostatnich latach bije rekordy popularności. Prym wiedzie federacja KSW, która regularnie prezentuje walki rozmaitych zawodników w stylu mieszanym. Trend wyczuli polscy filmowcy, którzy postanowili stworzyć produkcję opowiadającą o tym sporcie. W grudniu 2017 roku pisaliśmy o produkcji zatytułowanej „Klatka” z Piotrem Stramowskim i Erykiem Lubosem w rolach głównych. Obaj bohaterowie będą musieli zetrzeć się w pojedynku o mistrzostwo wagi półciężkiej. Film Konrada „Maximiliana" Piotrowskiego nie będzie jedną produkcją dotyczącą MMA. Właśnie ruszyły zdjęcia do filmu „Underdog”, gdzie również zobaczymy Eryka Lubosa. 

Underdog Fot. foto: kadr z filmu Underdog

„Klatka” i „Underdog” - polskie filmy o MMA z Erykiem Lubosem

Kolejną produkcją o sztukach walki sportów mieszanych będzie „Underdog” w reżyserii Konrada Niewolskiego i Macieja Kawulskiego. W rolach głównych oprócz Lubosa zobaczymy między innymi Mameda Khalidova, Aleksandrę Popławską, Tomasza Włosoka, Janusza Chabiora i Emmę Giegżno. W filmie zostanie przedstawiona historia Borysa „Kosy” Kosińskiego (Lubos), który stoczy walkę życia z Deni Takaevem (Khalidov). Niestety poniesie porażkę i spadnie ze szczytu na samo dno. Produkcja będzie dotyczyć walki Kosińskiego o powrót do dawnej chwały. Fabuła została oparta na faktach, a tytuł odnosi się do terminu określającego zawodnika, o którym z góry wiadomo, że jest skazany na przegraną. 

Underdog Fot. foto: kadr z filmu Underdog

„Klatka” i „Underdog” - kiedy filmy wejdą na ekran?

Okazuje się, że polscy dystrybutorzy postanowił naprawdę zawalczyć o publiczność i obie produkcje pojawią się w kinach w mniej więcej w tym samym czasie. „Klatka” została zapowiedziana na 11 stycznia 2019 roku. O dacie debiutu „Underdog” na razie wiadomo jedynie tyle, że będzie to również styczeń 2019 roku. Nie wykluczone, że obie produkcje pojawią się w tym samym dniu. Dość kuriozalna sytuacja przypomina nieco premierę dwóch filmów dotyczących bitwy o Anglię, które pojawią się w tym samym czasie w multipleksach. 

>> Czy „Dywizjon 303” i „303. Bitwa o Anglię” to ten sam film? <<

Underdog Fot. foto: kadr z filmu Underdog

Który film o MMA okaże się lepszy? Przekonamy się za kilka miesięcy. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.