"Kler" przeskoczył na kolejny poziom w box office! Film Smarzowskiego przebił już "Avatara"

Natalia Hluzow
22.10.2018 18:06
Kler ponad 4 miliony widzów|undefined Fot. Bartosz Mrozowski/KLER

Po nieco ponad trzech tygodniach od premiery, „Kler” – megahit Wojtka Smarzowskiego – osiągnął frekwencję ponad 4 milionów widzów i przebił wynik „Avatara” w polskim zestawieniu box-office.

To, co przez długie lata wydawało się niemożliwe, właśnie stało się faktem. Nie minął jeszcze miesiąc od premiery "Kleru", a megahit Wojtka Smarzowskiego osiągnął już frekwencję 4 144 061 widzów i przebił nawet wynik "Avatara" – najpopularniejszego zagranicznego filmu w polskim box office i najbardziej kasowego filmu na świecie. 

"Kler" z lepszą oglądalnością niż "Avatar"

Superprodukcja Jamesa Camerona, której budżet wyniósł 237 mln dolarów, od 9 lat niezachwianie zajmowała 4. miejsce w zestawieniu największych hitów frekwencyjnych w Polsce, ustępując tylko ekranizacjom lektur szkolnych. Teraz miejsce to zajął "Kler", który depcze już po piętach "Quo Vadis" z liczbą 4 300 351 widzów. 

Najnowszy film Smarzowskiego wielkie sukcesy odnosi również poza granicami Polski. Obraz, o którym rozpisują się prestiżowe zachodnie media, na czele z "The New York Times" i "The Guardian", tylko w premierowy weekend w Wielkiej Brytanii i Irlandii zarobił 1,32 miliona dolarów i z miejsca zdobył status najlepszego otwarcia w historii polskiego kina wyświetlanego za granicą. A to zapewne dopiero początek zagranicznych triumfów "Kleru". Przypomnijmy, że dzieło Smarzowskiego zostało sprzedane do imponującej liczby terytoriów, obejmujących kraje Europy (Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Norwegia, Szwecja) oraz Ameryki Północnej (Kanada i USA). 

"Kler" fenomenem polskiego kina

"Kler" wszedł na ekrany 28 września 2018 i z miejsca zanotował najlepsze otwarcie filmu na przestrzeni ostatnich 30 lat. W premierowy weekend nowy film Smarzowskiego zobaczyło ponad 935 000 widzów. Po pierwszym tygodniu produkcja stała się największym hitem w dorobku Smarzowskiego. Natomiast już po 10 dniach „Kler” z wynikiem 2 504 616 przebił się na 1. miejsce pod względem oglądalności w polskich kinach w 2018 roku. Czy trafi do pierwszej trójki w zestawieniu filmów z największą liczbą widzów w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że tak. Film nadal oglądać można w niemal wszystkich polskich kinach.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.