Kobieta przebrana za Jokera atakowała samochód siekierą. Została aresztowana

11.10.2019 09:11
Joker|undefined Fot. LILO/SIPA/SIPA/East News

W Minneapolis aresztowano kobietę, którą oskarżono o atakowanie samochodu za pomocą siekiery. Napastniczka miała na sobie maskę Jokera, co wywołało niemałe zamieszanie w dyskursie publicznym.

Niedawne rozmowy dotyczące "Jokera" (zwłaszcza w Polsce) dotyczyły raczej wysokiego poziomu artystycznego i sukcesu komercyjnego filmu. Niestety, jego popularność oznacza również, że z filmem będą mogły zostać powiązane różnorodne zbrodnie. Niedawno w USA doszło do sytuacji, która przyniesie obrazowi Todda Phillipsa tzw. "czarny PR" - w Minneapolis doszło bowiem do aresztowania kobiety w masce Jokera, która dopuściła się atakowania samochodu za pomocą siekiery.

Kobieta w masce Jokera zaatakowała samochód siekierą

Serwis WCOO opisał całą sprawę z pomocą dokumentów pochodzących z sądu w Hrabstwie Dakota. Pojawiają się w nich m.in. relacje dwóch świadków, którzy znajdowali się na tylnym siedzeniu zaatakowanego samochodu. Widzieli kobietę ubraną w jasnoszarą bluzę i maskę z charakterystycznym makijażem Jokera. Niedługo później napastniczka zaczęła wybijać szyby ze strony pasażera, niszczyć lusterka boczne, a także uderzać przednią szybę. Na miejscu pojawił się jednak inny świadek, który odstraszył kobietę swoją obecnością.

Przeczytaj także

Policja niedługo potem zatrzymała podejrzaną Tazarę Oliver, która przyznała policji, że nie pamięta całego incydentu. Znaleziono jednak przy niej maskę Jokera i siekierę. Została też zidentyfikowana przez dwóch wspomnianych świadków. Trzeci stwierdził natomiast, że chciał nastraszyć Oliver, aby nie doszło do większej tragedii. Kobieta została oskarżona o zniszczenie mienia prywatnego pierwszego stopnia. Za uszkodzenie nieswojego samochodu może zapłacić ponad 1000 dolarów.

Nie jest to jedyny incydent związany z "Jokerem", do którego doszło w trakcie kilku dni od premiery - w Long Beach uczestnicy pewnego seansu przeprowadzili ewakuację z powodu "podejrzanego mężczyzny". Okazało się, że uczestnik pokazu był poszukiwany listem gończym w innym hrabstwie i został aresztowany za wcześniejsze zbrodnie.

"Joker" trafił do kin 4 października 2019 roku. W rolach głównych wystąpili: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen i Brian Tyree Henry. 

Zobacz także: FBI monitoruje media społecznościowe. Wszystkie posty o "Jokerze" są kontrolowane

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.