"Kobiety Mafii 2" - Była żona Słowika chce pozwać Patryka Vegę. "Zaproszę pana Vegę do innego filmu, tym razem według mojego scenariusza"

Natalia Nowecka
25.02.2019 16:49
Fot. Kadr ze zwiastunu filmu Fot. . Kadr ze zwiastunu filmu "Kobiety Mafii 2"

Nad najnowszym filmem Patryka Vegi zawisły ciemne chmury. Była żona byłego gangstera postanowiła pozwać twórcę "Kobiet Mafii 2".

Patryk Vega otwarcie mówi o tym, że tworząc swoje filmy, inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami. Jak wielokrotnie przyznawał, chce zwrócić uwagę na wiele aspektów polskiej rzeczywistości, poprzez uwydatnianie społecznych problemów w swoich taśmowo powstających produkcjach. Tym razem okazuje się jednak, że reżyser posunął się za daleko i bezprawnie skorzystał z czyjegoś wizerunku.

Była żona Słowika chce pozwać Patryka Vegę

Monika Banasiak, była żona Andrzeja Z. "Słowika", byłego gangstera gangu pruszkowskiego postanowiła oskarżyć Patryka Vegę o bezprawne wykorzystanie jej wizerunku w swoich najnowszym filmie pt. "Kobiety Mafii 2". W rozmowie z Wprost Monika Banasiak przyznała, że reżyser nigdy nie spotkał się z nią w celu uzgodnienia skorzystania z jej wizerunku, więc ona postanowiła zorganizować spotkanie w innych okolicznościach.

Jeżeli Vega nie chciał się ze mną spotkać na planie filmowym, to spotkamy się na innym planie, na innej drodze i w innej sali, mniej kameralnej niż sala kinowa. Zaproszę pana Vegę do innego filmu, tym razem według mojego scenariusza.

>> "Kobiety mafii 3"? Patryk Vega twierdzi, że ma materiał na kolejną część filmu <<

"Słowikowa" podkreśla również w rozmowie z Wprost, że obraz jej osoby przedstawiony w filmie jest niezwykle szkodliwy, ponieważ bardzo źle wpłynie na to, co udało jej się dotąd osiągnąć, by pomóc innym kobietom, które spotkało w życiu to samo.

Ja nie dałam prawa panu Vedze - zresztą nigdy mnie o to nie pytał - żeby wykorzystywał mnie i moje życie i wycierał sobie nimi swoje brudne buty. Jestem postrzegana jako osoba publiczna. Funkcjonuję w pewnych kręgach, piszę książki, działam w coachingu, w fundacjach i pracuję, aby pomóc innym kobietom, które miały nieszczęście wplątać się w niewłaściwe relacje społeczne. Prowadzę spotkania dla kobiet, które na przykład wychodzą z zakładów karnych i nie wiedzą, co ze sobą dalej począć. Jak taki obraz mnie, jaki zaserwował pan Vega, będzie działał na ludzi? Może być tak, że wielu, którzy pójdą do kina, uwierzy, że ja taka jestem. Ten film godzi w moje dobre imię i jest zagrożeniem dla mojego bezpieczeństwa finansowego.

Zdaniem Moniki Banasiak film Patryka Vegi jest "na poziomie rynsztoka". Kobieta podkreśla również, że choć Patryk Vega pokazuje ją jako osobę, która kupowała drogą biżuterię i wyjeżdżała w dalekie podróże za pieniądze mafii, to on zarabia na ludzkiej tragedii i gloryfikuje obraz przestępców.

Ten świat widziany oczami kobiety jest przepełniony wielką dawką okrutnych emocji. Przemoc, agresja psychiczna i fizyczna, gwałty, nienawiść, chciwość i zawiść – to są doświadczenia kobiet z tego środowiska. Moralnie czuję się zobowiązana, żeby reagować, bo filmy pana Vegi są czystą zachętą, aby wejść w ten niebezpieczny światek. Amerykański sen Vegi o gangsterce zniszczył dziesiątkom kobiet życie, rozbił rodziny, odebrał rodzicom dzieci, zrujnował psychikę, niejednokrotnie doprowadził do konfliktu z prawem. Vega w wywiadach mówi, że każdy w filmie znajdzie coś dla siebie - panowie teoretycznie znajdą piękne panie i łatwe pieniądze. Panie znajdą czułych pseudo twardzieli, za których pieniądze będą się pławić w luksusie. Nie wolno pokazywać takich obrazów, zwłaszcza w dobie tak dużej przemocy, strzelania na ulicach, zabijania prezydentów miast, w dobie wciągania kokainy z desek klozetowych przez dzieci w szkołach, podawania pigułek gwałtu w nocnych klubach. W latach 90. eskalacja przemocy była zarezerwowana tylko dla półświatka, dla marginesu. Dziś przemoc i narkotyki są wszędzie i dla każdego. Moje poczucie przyzwoitości i zasad kłóci się z brudną i nieprawdziwą wizją przerysowanego świata Vegi.

"Kobiety Mafii 2" hitem kinowym

Film "Kobiety Mafii 2" w reżyserii Patryka Vegi trafił do kin 22 lutego 2019 roku. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia sensacyjna, rozgrywająca się równocześnie na trzech kontynentach i w sześciu krajach: w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Maroko, Kolumbii i Dubaju. Produkcja to rozwinięcie wątków znanych z części pierwszej i powrót znanej obsady, a także prezentacja nowych aktorów - na ekranie pojawili się m.in. Piotr Adamczyk, znany z hitu Netflix "Dom z papieru" Enrique Arce, Janusz Chabior, Krzysztof Czeczot, Damian Kret, Patryk Pniewski, Otar Saralidze, światowej sławy kulturysta Michał Karmowski oraz popularni raperzy Bonson i Sobota.

W filmie pojawiły się także bohaterki znane z części pierwszej: Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke), niebezpieczna Niania (Agnieszka Dygant) i nieobliczalna Siekiera (Aleksandra Popławska). Towarzyszą im nowe persony - tajemnicza Aida (w tej roli kolumbijska gwiazda Angie Cepeda, znana z serialu "Luz Maria") oraz zbuntowana córka gangstera, Stella (Aleksandra Grabowska).

W pierwszy weekend od premiery najnowsze dzieło Patryka Vegi obejrzało 370 tysięcy widzów.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.