"Kobiety Mafii" czy "Botoks"? Przedstawiamy listę najgorszych filmów Patryka Vegi

13.03.2019
Aktualizacja: 10.09.2019 15:38
foto: kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Kobiety mafii"

Filmy Patryka Vegi są od lat powszechnie krytykowane. Jednak które z nich faktycznie są najgorsze? Przed wami lista najgorszych filmów tego reżysera.

Czy nam się to podoba czy nie, Patryk Vega jest jednym z najpopularniejszych reżyserów w naszym kraju. Premiera każdego jego filmu jest zawsze głośno komentowana i wywołuje niemałą sensację. Jeśli ciekawi was, które z filmów Patryka Vegi uznaliśmy za najgorsze, zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

Patryk Vega: Najgorsze filmy Patryka Vegi

Owszem, zdarzały się przypadki, kiedy niesławny reżyser stworzył dzieło na naprawdę wysokim poziomie, jak przykładowo pierwszy "PitBull" z Marcinem Dorocińskim i Andrzejem Grabowskim w rolach głównych. My się jednak skupimy na tych mniej udanych produkcjach. Przedstawiamy listę 10 najgorszych filmów Patryka Vegi.

Przeczytaj także

1. "Kobiety Mafii" (2018), reż. Patryk Vega

Jeden z kilku ostatnich filmów Patryka Vegi skupiający się głównie na żeńskich bohaterkach. Śledzimy tutaj losy niejakiej Beli, byłej funkcjonariuszki policji, która zmuszona jest nawiązać współpracę z mafią, w celu rozpracowania szajki przestępczej handlującej narkotykami. Oprócz Beli mamy również do czynienia z młodą dziewczyną o pseudonimie Futro – córką bossa lokalnego półświatka, członkinią mafijnego zarządu Siekierą, Spuchniętą Anką – żoną jednego z gangsterów, oraz sterującą nią niejaką Nianią. W tym filmie złe jest niemalże wszystko. Tragiczne i drętwe aktorstwo, naciągana i bezsensowna fabuła, przerysowane do granic możliwości postacie i prostackie, wulgarne dialogi. Nic w tym filmie nie ma najmniejszego sensu, a co gorsza – doczekał się również serialowego odpowiednika o tym samym tytule.

Zobacz też: Będą "Kobiety Mafii 3"? Patryk Vega twierdzi, że tak

2. "Kobiety Mafii 2" (2019), reż. Patryk Vega

Zostajemy jeszcze przy temacie "Dziewczyn z ferajny", gdyż pod koniec lutego 2019 roku Patryk Vega uraczył nas kontynuacją gniota, jakim był pierwszy film z tej serii. Skład się nieco zmienił, nie ma już Beli, są za to Aida i Stella. Wciąż jest prostacko, wciąż jest ordynarnie, wciąż jest idiotycznie. Po wyjściu z sali kinowej podnosiły się głosy: "Czy można Patrykowi Vedze zabronić tworzenia filmów?". Film jednak, jak na produkcję Vegi przystało, osiągnął finansowy sukces i przyciągnął przed ekrany tłumy Polaków. Zainteresowanie "Kobietami Mafii 2" dodatkowo podsycił angaż aktora znanego z popularnego serialu Netfliksa, Enrique Arce oraz oskarżenia ze strony byłej żony członka gangu pruszkowskiego, Moniki Banasiak.  

Zobacz też: Patryk Vega odpowiedział na groźbę pozwu ze strony byłej żony Słowika

3. "Botoks" (2017), reż. Patryk Vega

Film Patryka Vegi, który wzbudził chyba najbardziej skrajne emocje. Jedni go wychwalali za dosadność, wykładanie kawy na ławę i obrazowanie niewygodnych tematów bez zbędnych ceregieli. Inni z kolei zarzucali mu ordynarność, znieczulicę i wykorzystywanie drażliwych tematów do wzbudzenia taniej sensacji. Niezależnie od tego, po której stronie barykady stoimy, należy przyznać, że "Botoks" to po prostu zlepek absurdów i skrajności, podany w ciężkostrawny sposób. Film traktuje o polskiej służbie zdrowia, pokazując jej patologiczne oblicze. Jest to przerysowany, groteskowy, nierówny i słabo skonstruowany obraz, który – podobnie jak "Kobiety mafii"został zrealizowany również w formie serialu.

4. "Ciacho" (2010), reż. Patryk Vega

Polskie komedie, poza kilkoma wyjątkami, ogólnie nie cieszą się dobrą sławą. A teraz wyobraźcie sobie komedię autorstwa Patryka Vegi. "Ciacho" AKA jedna z najgorszych komedii w historii polskiego kina, opowiada o policjantce, która zostaje wplątana w handel narkotykami i jedynymi osobami, które mogą jej pomóc są jej nieudolni bracia. Film reprezentuje typowy dla filmów pana Vegi poziom prymitywizmu i skrajnej głupoty. A wystąpiła w nim śmietanka polskiego aktorstwa – Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński, Tomasz Kot, czy Danuta Stenka.

5. "Last Minute" (2013), reż. Patryk Vega

Kolejna komedia w wykonaniu Patryka Vegi, tym razem o rodzince, która wybiera się na wakacje do Egiptu. Patryk Vega w typowym dla siebie stylu podejmuje się wykpiwania z przywar Polaków. Choć sam zamysł filmu, choć mało oryginalny, wydaje się nie być taki zły, efekt jest katastrofalny. Film jest karykaturalny i przerysowany, a okazji do śmiechu jest w zasadzie niewiele.

6. "Bitwa pod Grunwaldem" (2012), reż. Patryk Vega

Tym razem Patryk Vega w filmie dokumentalnym. Niesławny reżyser stworzył na zlecenie stacji TV4 inscenizację słynnej Bitwy pod Grunwaldem. Sama idea filmu była naprawdę imponująca, w przedsięwzięciu udział wzięło ponad 100 tysięcy statystów - ludzie na co dzień pracujący jako lekarze, prawnicy czy inżynierowie, z tej właśnie okazji przywdziali zbroje i wspólnie stworzyli pomnik dla ważnego wydarzenia historycznego. Jednak konstrukcja i wykonanie "dzieła" wołają o pomstę do Nieba.

7. "Hans Kloss: Stawka większa niż śmierć" (2012), reż. Patryk Vega

Kino wojenne podane przez Patryka Vegę – to nie mogło się udać. A jeszcze gorsze jest to, że "Hans Kloss..." Vegi jest profanacją kultowego polskiego serialu. Film opowiada historię o tym, jak Hans Kloss wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów i choć aktorzy dwoją się i troją, żeby wyszło z tego coś zjadliwego, film jest zwyczajnie niemożliwy do strawienia.

Zobacz też: Najlepsze filmy wojenne wszech czasów

8. "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" (2016), reż. Patryk Vega

Kolejny policyjny film Patryka Vegi kładący nacisk głównie na postacie kobiece. Kolejna kontynuacja świetnego "PitBulla", który po dziś dzień uważany jest za jeden z najlepszych filmów w swoim gatunku, przynajmniej w naszym kraju. I kolejna klapa. Tak jak "Nowe porządki" dało się jeszcze przetrawić, bo mimo braku jakiejkolwiek fabuły i logiki, jako kino rozrywkowe film sprawdzał się całkiem  nieźle, tak "Niebezpieczne kobiety" radzimy omijać szerokim łukiem. Nie ma sensu byśmy wymieniali wszystkie wady tego wątpliwego dzieła, ponieważ są to wciąż te same błędy: brak logiki, nieistniejąca fabuła, skrajna głupota, przerysowanie, absurdalność, sztuczność i rzucanie ku*wami co drugie słowo. I tak dalej i tak dalej.

9. "Plagi Breslau" (2018), reż. Patryk Vega

Film akcji Patryka Vegi z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej, który choć nie jest już takim gniotem jak poprzednie tytuły na naszej liście, wciąż reprezentuje zastraszająco niski poziom. Akcja dzieje się we Wrocławiu, gdzie każdego dnia nieznany sprawca dokonuje makabrycznych zbrodni. Policjantka Helena otrzymuje rozkaz schwytania zbrodniarza. Film jest kiczowaty i karykaturalny, a aktorzy potwornie drewniani.

10. "Polityka" (2019), reż. Patryk Vega

Film, który miał wstrząsnąć całą Polską. Patryk Vega wziął bowiem na warsztat kulisy polskiej polityki, obnażając przywary najważniejszych osób w państwie. Reżyser obiecywał, że jego nowe "dzieło" otworzy oczy Polakom i wpłynie na nadchodzące wybory. Niestety na obietnicach się skończyło i choć "Polityka" prezentuje poziom nieco wyższy niż poprzednie tytuły (ostatnie dwa segmenty są niemalże przyzwoite), jest to wciąż poziom zastraszająco niski. Co więcej, choć mniej tu prymitywizmu, film jest zwyczajnie nudny i dłuży się niemiłosiernie. Szkoda, bo zwiastun produkcji zwiastował jeśli nie przyjemny to chociaż lekkostrawny seans.

Zobacz też: TOP 10: Najlepsze filmy akcji na CDA Premium

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.