Piotr Adamczyk jako mafiozo, latynoska gwiazda i bojownik ISIS – Patryk Vega powraca z „Kobietami mafii 2”

Natalia Hluzow
02.10.2018 15:49
Kobiety mafii 2|undefined Fot. kadr z filmu "Kobiety mafii"

Patryk Vega szykuje ponowny szturm na polskie kina. Film „Kobiety mafii 2” ma być jeszcze bardziej wybuchowy od pierwszej części i przynieść wątki, „jakich w polskim kinie jeszcze nie było”.

Patryk Vega powraca z kolejnym filmem i jak zwykle ma dla swoich fanów garść niespodzianek. W sequelu „Kobiet mafii” obok standardowej obsady filmów Vegi, pojawią się gwiazda latynoskiej telenoweli, twarz znana z hitu Netfliksa, sportowcy, raperzy, aktor algierskiego pochodzenia w roli bojownika ISIS oraz Piotr Adamczyk ucharakteryzowany na chudszą wersję Patryka Vegi.

„Kobiety mafii 2” Vegi jak „Narcos” Netfliksa

Jak zapowiada dystrybutor, sequel „Kobiet mafii”, prócz rozwinięcia wątków z pierwszej części, będzie obfitował w motywy nieobecne dotychczas w polskim kinie. Jednym z nich będzie temat południowoamerykańskich karteli oraz handlu narkotykami, rodem z popularnego serialu Netfliksa (Jak widać, wymyślając nasz primaaprilisowy żart, nie byliśmy aż tak dalecy od prawdy).

By jak najbardziej zbliżyć się do klimatu znanego z „Narcos”, Vega zdecydował się kręcić w Kolumbii, a do obsady zatrudnić latynoamerykańską gwiazdę Angie Cepedę („Luz Maria”) oraz hiszpańskiego aktora znanego z… produkcji Netfliksa. Enrique Arce nie wystąpił wprawdzie w „Narcos”, natomiast wciela się w jednego z bohaterów popularnego serialu „Dom z papieru”.

Kobiety mafii 2 Fot. foto: materiały prasowe Kino Świat

Piotr – człowiek, który został aktorem Patryka Vegi

Obsadowe niespodzianki w nowym filmie Patryka Vegi nie kończą się jednak na zagranicznych gwiazdach. Po zmianie wizerunku Małgorzaty Kożuchowskiej w „Plagach Breslau”, Patryk Vega zabrał się za image Piotra Adamczyka, kojarzonego dotychczas głównie z rolą Jana Pawła II.

W „Kobietach mafii 2” filmowy Karol, który został papieżem, wcieli się w postać gangstera Mata, który staje się sojusznikiem kolumbijskiej handlarki narkotykami (Angie Cepeda). Patryk Vega podzielił się pierwszym zdjęciem aktora w towarzystwie latynoskiej gwiazdy, na którym Adamczyk przypomina… chudszą wersję Patryka Vegi. Nie wierzycie? Zobaczcie sami:

O czym będzie 2. część „Kobiet mafii”?

Sequel „Kobiet mafii” – jak w przypadku każdego filmu Patryka Vegi – powstał z inspiracji prawdziwymi wydarzeniami. Tym razem sensacyjna opowieść będzie przedstawiała autentyczne historie przemycania narkotyków, porwań i zabójstw na zlecenie, kradzieży luksusowych samochodów, terroryzmu i południowoamerykańskich karteli. Wszystko to przedstawione będzie z globalnym rozmachem – na 3 kontynentach i w 4 zagranicznych krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Kolumbii i Maroko. Nie zabraknie też oczywiście polskiego bagienka, w którym tkwią główne bohaterki serii.

Jak czytamy w opisie dystrybutora:

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką – Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy maniakalna zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku ogólnopolskich mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”. W tym samym czasie poza granicami, w Maroko, Siekiera (Aleksandra Popławska) przeżywa burzliwy romans z Amirem – bojownikiem państwa islamskiego. Kiedy mężczyzna ginie w brawurowej akcji z udziałem komandosów GROM-u, pałająca zemstą zabójczyni powraca do Polski. Ma do wypełnienia śmiercionośny plan. 

„Kobiety mafii 2” – kiedy premiera?

Patryk Vega jest oczywiście nie tylko reżyserem, ale także współautorem scenariusza „Kobiet mafii 2”. W pracach literackich wspierał go ponownie Olaf Olszewski. Na ekranie fani Vegi zobaczą tradycyjnie Agnieszkę Dygant, Aleksandrę Popławską, Katarzynę Warnke, Janusza Chabiora i Krzysztofa Czeczota, do których dołączyli wspomniani już Piotr Adamczyk, Angie Cepeda i Enrique Arce, a także debiutująca Aleksandra Grabowska, Damian Kret, Patryk Pniewski, Otar Saralidze, Amin Bensalem, światowej sławy bokserka Joanna Jędrzejczyk, kulturysta Michał Karmowski i raperzy Bonson i Sobota.

Premiera „Kobiet mafii 2” została zapowiedziana na 22 lutego 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.