"Kolejny film o Boracie" pobił oscarowy rekord Guinnessa. O jaką kategorię chodzi?

29.03.2021 08:47
Kolejny film o Boracie - Sacha Baron Cohen - kadr z filmu Fot. Everett Collection/East News

"Kolejny film o Boracie" okazał się nie tylko nominowanym do Oscara hitem Amazon Prime, ale również rekordzistą Guinnessa. Z jakiego powodu trafił do słynnej księgi rekordów?

Na powrót Borata Sagdijewa - ekscentrycznego dziennikarza z Kazachstanu, trzeba było czekać 14 lat. Okazuje się, że było warto, bo film z Sachą Baronem Cohenem w roli głównej został nominowany do Oscara. Tym samym pobił dziwny rekord Guinnessa.

"Kolejny film o Boracie" z rekordem Guinnessa

Postać Borata zadebiutowała na długo przed premierą filmu "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej" z 2006 roku. Sacha Baron Cohen spopularyzował tego bohatera w "Da Ali G Show" i z czasem doczekał się własnej produkcji - mockumentu, który stał się jedną z ikon komedii.

Polecamy

Chociaż aktor twierdził, że Borat nie powróci, w 2020 roku na Amazon Prime niespodziewanie zadebiutowała produkcja pod tytułem "Kolejny film o Boracie". Nowe przygody kazachskiego dziennikarza zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytyków i widzów. Na tyle dobrze, że Maria Bakalova, która wcieliła się w córkę Borata, otrzymała nominację do Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa, a sam film nominowano za Najlepszy scenariusz adaptowany.

Polecamy

Dzięki nominacjom do Oscarów "Kolejny film o Boracie" trafił do Księgi rekordów Guinnessa jako produkcja o najdłuższym tytule, która ma szansę na zdobycie prestiżowej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wszystko dlatego, że oryginalny tytuł filmu to "Kolejny film o Boracie: Tłusta łapówka dla amerykańskiego reżimu, by naród kazachski znów być wielki" ("Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan").

Gratulujemy nowemu rekordziście.

Polecamy

Księga rekordów Guinnessa - najdłuższy tytuł filmu nominowanego do Oscara

"Kolejny film o Boracie: Tłusta łapówka dla amerykańskiego reżimu, by naród kazachski znów być wielki" strącił z piedestału poprzedniego rekordzistę w dziwnej kategorii. Przez 56 lat niepokonanym posiadaczem zaszczytnego tytułu była produkcja z 1965 roku "Ci wspaniali mężczyźni w swych latających maszynach" ("Those Magnificent Men In Their Flying Machines Or How I Flew From London To Paris In 25 Hours 11 Minutes"). Komedia w reżyserii Kena Annakina została nominowana do Oscara w dwóch kategoriach scenariuszowych.

Polecamy

Oscary 2021 - kiedy odbędzie się gala wręczenia nagród?

O tym, kto otrzyma statuetki za najlepsze produkcje roku 2020, dowiemy się dopiero 25 kwietnia 2021 roku. Listę nominowanych filów ogłoszono w połowie marca. Wręczenie Oscarów w takich kategoriach jak najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor i najlepsza aktorka zobaczymy dopiero za niecały miesiąc.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.