Kolejny międzynarodowy sukces Agnieszki Grochowskiej. Zobacz zwiastun filmu "My wonderful Wanda"

21.12.2020 10:20
Agnieszka Grochowska Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

W sieci zadebiutował amerykański zwiastun filmu "My wonderful Wanda" z Agnieszką Grochowską w jednej z głównych ról. O czym jest ta produkcja?

Polscy aktorzy odnoszą coraz większe sukcesy za granicą. Jedną z artystek docenionych poza Polską jest Agnieszka Grochowska. Najnowszy film z jej udziałem doczekał się amerykańskiego zwiastuna i otwarcia tegorocznego Festiwalu Filmowego w Zurychu.

"My wonderful Wanda" - zwiastun filmu z Agnieszką Grochowską

Po sukcesie "Zimnej wojny" cały świat zwrócił oczy w kierunku Joanny Kulig i Tomasza Kota. Oboje podpisali umowy z hollywoodzkimi agencjami aktorskimi i zaczęli międzynarodową karierę.

Polecamy

Inną aktorką, która świetnie razi sobie poza Polską, jest Agnieszka Grochowska. Do tej pory wystąpiła w wielu zagranicznych produkcjach, między innymi w filmach "Podróż Niny", "Upperdog", a także "Systemie" u boku takich gwiazd jak Tom Hardy, Gary Oldman i Noomi Rapace oraz "Teen Spirit", w którym wcieliła się w matkę postaci granej przez Elle Fanning.

Polecamy

Najnowszą rolę Grochowskiej mogli podziwiać uczestnicy XVI Festiwalu Filmowego w Zurychu. Film "My wonderful Wanda" otworzył całe wydarzenie. Oto jak prezentuje się zwiastun nowego dzieła Bettiny Oberli.

Polska aktorka wciela się w tytułową bohaterkę - Wandę, Polkę, która wyjechała do Szwajcarii, by zarobić jako opiekunka schorowanego starszego mężczyny - Josepha. Mimo że praca jest bardzo wymagająca i mało płatna, jak na szwajcarskie standardy, kobieta zżywa się z rodziną i swoim podopiecznym. Tak bardzo, że wkrótce sprawa bardzo się komplikuje. 

Polecamy

"My wonderful Wanda" - kiedy premiera?

Produkcja została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami - historią Bożeny Domańskiej. Kobieta, podobnie jak ponad sześć tysięcy innych Polek pracuje w Szwajcarii jako opiekunka do osób starszych i chorych. Film przybliża więc sytuację kobiet z Polski, które często wykonują tytaniczną pracę za śmieszne pieniądze.

Polecamy

Na razie nie podano żadnych informacji na temat premiery "My wonderful Wanda" w Polsce. Komediodramat będą mogli jednak wkrótce obejrzeć amerykańscy widzowie. Produkcja trafi do wybranych kin już niedługo.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.