Kolejny międzynarodowy sukces Agnieszki Grochowskiej. Zobacz zwiastun filmu "My wonderful Wanda"

21.12.2020 10:20
Agnieszka Grochowska Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

W sieci zadebiutował amerykański zwiastun filmu "My wonderful Wanda" z Agnieszką Grochowską w jednej z głównych ról. O czym jest ta produkcja?

Polscy aktorzy odnoszą coraz większe sukcesy za granicą. Jedną z artystek docenionych poza Polską jest Agnieszka Grochowska. Najnowszy film z jej udziałem doczekał się amerykańskiego zwiastuna i otwarcia tegorocznego Festiwalu Filmowego w Zurychu.

"My wonderful Wanda" - zwiastun filmu z Agnieszką Grochowską

Po sukcesie "Zimnej wojny" cały świat zwrócił oczy w kierunku Joanny Kulig i Tomasza Kota. Oboje podpisali umowy z hollywoodzkimi agencjami aktorskimi i zaczęli międzynarodową karierę.

Polecamy

Inną aktorką, która świetnie razi sobie poza Polską, jest Agnieszka Grochowska. Do tej pory wystąpiła w wielu zagranicznych produkcjach, między innymi w filmach "Podróż Niny", "Upperdog", a także "Systemie" u boku takich gwiazd jak Tom Hardy, Gary Oldman i Noomi Rapace oraz "Teen Spirit", w którym wcieliła się w matkę postaci granej przez Elle Fanning.

Polecamy

Najnowszą rolę Grochowskiej mogli podziwiać uczestnicy XVI Festiwalu Filmowego w Zurychu. Film "My wonderful Wanda" otworzył całe wydarzenie. Oto jak prezentuje się zwiastun nowego dzieła Bettiny Oberli.

Polska aktorka wciela się w tytułową bohaterkę - Wandę, Polkę, która wyjechała do Szwajcarii, by zarobić jako opiekunka schorowanego starszego mężczyny - Josepha. Mimo że praca jest bardzo wymagająca i mało płatna, jak na szwajcarskie standardy, kobieta zżywa się z rodziną i swoim podopiecznym. Tak bardzo, że wkrótce sprawa bardzo się komplikuje. 

Polecamy

"My wonderful Wanda" - kiedy premiera?

Produkcja została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami - historią Bożeny Domańskiej. Kobieta, podobnie jak ponad sześć tysięcy innych Polek pracuje w Szwajcarii jako opiekunka do osób starszych i chorych. Film przybliża więc sytuację kobiet z Polski, które często wykonują tytaniczną pracę za śmieszne pieniądze.

Polecamy

Na razie nie podano żadnych informacji na temat premiery "My wonderful Wanda" w Polsce. Komediodramat będą mogli jednak wkrótce obejrzeć amerykańscy widzowie. Produkcja trafi do wybranych kin już niedługo.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.