Kolejny przeciek odcinka „Gry o tron”. Tym razem z winy HBO

Sergiusz Kurczuk
17.08.2017 10:03
Arya, Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu

„Gra o tron” i stacja HBO ma ostatnio pod górkę. 6. odcinek 7. sezonu serialu wyciekł do sieci, ale tym razem nie maczali w tym palców hakerzy. Wina leży po stronie HBO. 

Nad stacją HBO od jakiegoś czasu wisi fatum. Włodarze telewizji po sukcesie „Gry o tron” walczą z plagą piratów, którzy nielegalnie zamieszczają w sieci całe sezony produkcji. Niestety sposób walki z piractwem zostawia wiele do życzenia. Podobnie jak zabezpieczenia internetowe, które niejednokrotnie były łamane przez hakerów. Ostatnio doszło do kolejnego ataku cyberprzestępców, w wyniku którego skradziono ponad 1,5 TB danych, w tym oczywiście najnowsze odcinku „Gry o tron”. Szefowie HBO, zamiast stanowczo działać, zdecydowali się... nagrodzić sprawców.

Fani czekający na 6. odcinek 7. sezonu, którzy brzydzą się piractwem, na pewno zdziwili się, kiedy na platformie HBO 4 dni przed premierą udostępniono nowy epizod. Okazało się, że oddziały HBO España i HBO Nordic przypadkowo opublikowały odcinek „Death is the enemy” za szybko. Wyciek po godzinie został zauważony, zdjęto odcinek z platformy, ale piratom wystarczyło czasu, by go zrippować i udostępnić. Linki do „Death is the enemy” w jakości HD zostały umieszczone na takich portalach jak Reddit, YouTubeInstagramTwitch i innych serwisach streamingujących. Stacja podjęła odpowiednie kroki i linki, są obecnie nie aktywne, ale na torrentach możemy znaleźć plik zatytułowany „Game_of_Thrones_-_S07E06.flv. Independent potwierdza, że kryje się pod nią prawdziwy odcinek „Gry o tron”.

To nie pierwsza tego typu wpadka HBO Nordic. Jeden z odcinków poprzedniego sezonu również omyłkowo został wrzucony na platformę, jednak stało się to kilka godzin przed premierą. Najkrótszy sezon w historii serialu nie ma szczęścia. Wyciek przedostatniego odcinka to kolejny cios w HBO. Ale nie oszukujmy się, stacja i tak zarabia na emisji ogromne ilości pieniędzy. Oczywiście błąd europejskich oddziałów na pewno odbije się na zarobkach firmy, jednak skoro HBO stać, żeby płacić hakerom okup, to chyba nie będzie to aż tak duży problem.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.