Kolejny spin-off Star Wars będzie poświęcony Lando Calrissianowi

Natalia Hluzow
16.05.2018 16:55
Donald Glover jako Lando Calrissian|undefined Fot. kadr ze zwiastuna "Solo: A Star Wars Story"

Kathleen Kennedy potwierdziła, że studio Lucasfilm planuje kontynuować serię zapoczątkowaną filmem „Solo: A Star Wars Story”. Bohaterem kolejnej produkcji ma być jednak Lando Calrissian.

Niejednokrotnie wspominaliśmy już, że fani „Gwiezdnych wojen” bardzo sceptycznie podchodzą wyboru Aldena Ehrenreicha na nowego Hana Solo. Zupełnie inaczej wygląda jednak kwestia młodego Lando Calrissiana. Charyzmatyczny Donald Glover skradł serca publiczności jeszcze przed premierą filmu, w związku z czym widzowie zaczęli już marzyć, by obejrzeć go nie tylko w filmie o młodym Hanie Solo, lecz także w produkcji poświęconej samemu Lando.

Powstanie film o Lando Calrissianie

Wszystko wskazuje na to, że marzenia fanów się spełnią. Szczególnie, że potwierdziła to sama Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm. Podczas rozmowy z portalem Premiere France powiedziała:

Myślimy, że następny spin-off [Star Wars] będzie poświęcony Lando Calrissianowi. Oczywiście do opowiedzenia wciąż pozostaje jeszcze wiele historii  o Hanie czy Chewbacce, ale następny będzie Lando.

Przygody Lando Calrissiana z czasów, gdy był jeszcze kapitanem Sokoła Millenium, opisano już w latach 80. w serii należącej do EU autorstwa L. Neila Smitha pt. „The Lando Calrissian Adventures”. Skąd zatem pomysł, by właśnie teraz sięgać po jego historię? Odpowiedź jest bardzo prosta i pada zawsze wtedy, gdy nie wiadomo, o co chodzi.

Disney i Lucasfilm mają wybitną żyłkę do biznesu i skoro dostrzegli popularność Donalda Glovera w roli Lando, chcą jak najszybciej zrobić z niej użytek. Oczywiście przed sobą mamy jeszcze premierę „Star Wars IX”, film o Obi-Wanie i nową trylogię Riana Johnsona. Wydaje się jednak, że Lucasfilm nie pozwoli czekać fanom Glovera zbyt długo. Czy będzie jednym z trzech filmów serii o Hanie Solo, czy zupełnie odrębną produkcją? Na takie deklaracje przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać. Niemniej możemy być pewni, że solowy film Lando trafi na ekrany raczej prędzej niż później.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.