Kolejny superbohater Marvela dostanie własny film. Kim jest Shang-Chi?

Sergiusz Kurczuk
04.12.2018 11:09
126 Fot. okałdka komiksu Master of Kung Fu vol. 1 #126

Powstaje pierwszy film Marvel Studios o herosie, który jest mistrzem sztuk walki. "Shang-Chi" ma już scenarzystę. Obecnie trwają poszukiwania reżysera o azjatyckim pochodzeniu.

Wygląda na to, że po "Avengers 4" Marvel Studios skupi się na mniej znanych herosach z komiksów Domu Pomysłów. Pojawiły się informacje, że trwają prace nad adaptacją przygód azjatyckiego herosa Shang-Chi. Kim jest ten dość niszowy bohater?

Shang-Chi będzie bohaterem nowego filmu Marvela

Informację o filmie o Shang-Chi podał serwis Deadline. Według doniesień portalu Marvel Studios jest we wstępnej fazie prac nad produkcją poświęconą protagoniście z Azji. Do przedsięwzięcia zaangażowano już scenarzystę - Amerykanina chińskiego pochodzenia - Dave'a Callahama, który napisze scenariusz. Filmowiec pracował przy takich produkcjach jak seria "Niezniszczalni", "Godzilla" z 2014 czy "Wonder Woman 1984". Obecnie trwają poszukiwania reżysera z Azji lub o azjatyckim pochodzeniu. Prawdopodobnie decyzja pojawiła się po sukcesie filmu "Black Panther" - pierwszego solowego filmu Marvela o czarnoskórym herosie. W przypadku historii o T'Challi zastosowano podobną formułę - twórcami filmu byli afroamerykańscy twórcy.

Shang-Chi - kim jest postać?

Azjatycki heros w zasadzie nie jest superbohaterem. To mistrz sztuk walki, walczący z przestępcami, który powstał na fali popularności Bruce'a Lee i filmu "Wejście smoka". Zadebiutował w 1973 roku w 15. numerze "Special Marvel Edition", ale zyskał na tyle dużą popularność, że wkrótce jego przygody regularnie pojawiały się na łamach "Master of Kung Fu".

15 Fot. foto: Special Marvel Edition vol. 1 #15

Tytuł komiksu odnosił się do przydomka Shang-Chi. Do życia powołali go Steve Englehart i Jim Starlin. Shang-Chi pochodzi z Chin i jest synem przestępcy znanego jako Fu Manchu. Początkowo chłopak nie wiedział jednak, czym w rzeczywistości zajmuje się jego ojciec. Młodość poświęcił na trenowaniu rozmaitych sztuk walk. W końcu trafił do Nowego Jorku i z czasem odkrył złowieszcze plany Fu Manchu. Początkowo nie posiadał żadnych nadprzyrodzonych zdolności, co jednak nie przeszkadzało mu w pokonaniu wielu postaci z supermocami. Niedawno zyskał jednak umiejętność tworzenia duplikatów samego siebie. Na przestrzeni lat działał solo oraz w wielu grupach, między innymi Avengers, Marvel Knights, Heroes for Hire czy Protectors.

Prawdopodobnie filmowy scenariusz zmodernizuje postać i odrze ją ze stereotypów, na bazie których została stworzona 40 lat temu. Na razie nie wiadomo, kiedy film o Shng-Chi trafi na ekrany kin.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.