Kolejny superbohater Marvela dostanie własny film. Kim jest Shang-Chi?

Sergiusz Kurczuk
04.12.2018 11:09
126 Fot. okałdka komiksu Master of Kung Fu vol. 1 #126

Powstaje pierwszy film Marvel Studios o herosie, który jest mistrzem sztuk walki. "Shang-Chi" ma już scenarzystę. Obecnie trwają poszukiwania reżysera o azjatyckim pochodzeniu.

Wygląda na to, że po "Avengers 4" Marvel Studios skupi się na mniej znanych herosach z komiksów Domu Pomysłów. Pojawiły się informacje, że trwają prace nad adaptacją przygód azjatyckiego herosa Shang-Chi. Kim jest ten dość niszowy bohater?

Shang-Chi będzie bohaterem nowego filmu Marvela

Informację o filmie o Shang-Chi podał serwis Deadline. Według doniesień portalu Marvel Studios jest we wstępnej fazie prac nad produkcją poświęconą protagoniście z Azji. Do przedsięwzięcia zaangażowano już scenarzystę - Amerykanina chińskiego pochodzenia - Dave'a Callahama, który napisze scenariusz. Filmowiec pracował przy takich produkcjach jak seria "Niezniszczalni", "Godzilla" z 2014 czy "Wonder Woman 1984". Obecnie trwają poszukiwania reżysera z Azji lub o azjatyckim pochodzeniu. Prawdopodobnie decyzja pojawiła się po sukcesie filmu "Black Panther" - pierwszego solowego filmu Marvela o czarnoskórym herosie. W przypadku historii o T'Challi zastosowano podobną formułę - twórcami filmu byli afroamerykańscy twórcy.

Shang-Chi - kim jest postać?

Azjatycki heros w zasadzie nie jest superbohaterem. To mistrz sztuk walki, walczący z przestępcami, który powstał na fali popularności Bruce'a Lee i filmu "Wejście smoka". Zadebiutował w 1973 roku w 15. numerze "Special Marvel Edition", ale zyskał na tyle dużą popularność, że wkrótce jego przygody regularnie pojawiały się na łamach "Master of Kung Fu".

15 Fot. foto: Special Marvel Edition vol. 1 #15

Tytuł komiksu odnosił się do przydomka Shang-Chi. Do życia powołali go Steve Englehart i Jim Starlin. Shang-Chi pochodzi z Chin i jest synem przestępcy znanego jako Fu Manchu. Początkowo chłopak nie wiedział jednak, czym w rzeczywistości zajmuje się jego ojciec. Młodość poświęcił na trenowaniu rozmaitych sztuk walk. W końcu trafił do Nowego Jorku i z czasem odkrył złowieszcze plany Fu Manchu. Początkowo nie posiadał żadnych nadprzyrodzonych zdolności, co jednak nie przeszkadzało mu w pokonaniu wielu postaci z supermocami. Niedawno zyskał jednak umiejętność tworzenia duplikatów samego siebie. Na przestrzeni lat działał solo oraz w wielu grupach, między innymi Avengers, Marvel Knights, Heroes for Hire czy Protectors.

Prawdopodobnie filmowy scenariusz zmodernizuje postać i odrze ją ze stereotypów, na bazie których została stworzona 40 lat temu. Na razie nie wiadomo, kiedy film o Shng-Chi trafi na ekrany kin.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.