Komiks „Star Wars” po 38 latach wyjaśnił zagadkę z „Imperium kontratakuje”

Sergiusz Kurczuk
11.09.2018 15:11
Komiks „Star Wars” po 38 latach wyjaśnił zagadkę z „Imperium kontratakuje” Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje

Dlaczego Sokół Millenium w „Imperium kontratakuje” był w nie najlepszym stanie technicznym? Komiks „Star Wars” po prawie 40 latach od premiery filmu odpowiada na to pytanie. 

Każdy fan „Gwiezdnych Wojen” na pewno zastanawiał się, czemu wygląd Sokoła Millenium w filmie „Imperium kontratakuje”, znacznie różni się od tego, jak przedstawiono go w epizodzie IV. Akcja 2. części oryginalnej trylogii zaczyna się na lodowej planecie Hoth. Rebelianci odpierają atak Imperium. Han Solo próbuje zaoferować pomoc, jednak okazuje się, że jego ukochana maszyna jest w nie najlepszym stanie. Wraz z Chewbaką próbują naprawić hipernapęd. Co spowodowało liczne usterki?

Dlaczego w „Imperium kontratakuje” Sokół Millenium był zniszczony?

Co prawda od wydarzeń ukazanych w „Nowej Nadziei” minęło trochę czasu, ale widzowie V epizodu musieli się jedynie domyślać, jaki los spotkał statek Hana Solo. W takich kwestiach z pomocą przychodzą oczywiście inne media, w których dopowiadane są wydarzenia nieukazane w filmach. Jednym z nich są komiksy. W 53. numerze „Star Wars” po 38 latach w końcu pokazano, co spowodowało uszkodzenia Sokoła Millenium.

Akcja komiksu dzieje się w bazie rebeliantów znanej jako Mako-Ta. Przez zdradę królowej Trios Imperium było w stanie namierzyć buntowników i uwięzić ich w kryjówce. Na pomoc Luke'owi i oddziałowi X-Wingów przyszedł sam Han Solo, który uwolnił Rebeliantów. Przemytnik wygrał pierwszą rundę z eskadrą dowodzoną przez Dartha Vadera, ale Sith postanowił się zemścić. 

53 Fot. foto: Star Wars #53

Podczas drugiego ataku Vader zestrzelił Sokoła Millenium. Statek zboczył z kursu i musiał wylądować awaryjnie na pokładzie krążownika Imperium. Zniszczona maszyna została unieruchomiona, a Han wspomniał tylko, że statek nie doznał tak wielu szkód od czasów ucieczki z Kessel, którą ukazano w spin-offie o młodości Solo

53 Fot. foto: Star Wars #53

Ten retcon wyjaśnia stan Sokoła Millenium w V epizodzie i jednocześnie pogłębia relację pomiędzy Hanem Solo i Darthem Vaderem. To nie pierwszy raz, kiedy komiks uzupełnia luki fabularne w kosmicznej sadze. Niedawno ukazano, czemu Lando Carlissian nie przepadał za Imperium oraz przedstawiono ostatnią przemytniczą akcję Hana Solo

Słynny statek powróci pod koniec roku 2019 w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.