Koniec scen seksu w Hollywood. Nowe wytyczne dla filmowców

09.06.2020 08:36
Za wszelką cenę|undefined Fot. EAST NEWS

Pandemia koronawirusa poważnie poturbowała przemysł filmowy. To jednak nie koniec. Filmowcy z Hollywood dostali zakaz kręcenia scen seksu. Wszystko dla bezpieczeństwa osób pracujących na planie zdjęciowym.

W dobie koronawirusa trzeba zabezpieczać się bardziej niż dotychczas. Przynajmniej jeśli chodzi o sceny seksu na planach filmowych. Chociaż machina Hollywood powoli zaczyna ruszać, nie oznacza to wcale, że praca przy filmach będzie wyglądała jak przed epidemią COVID-19. Wprowadzono bowiem szereg restrykcji przy kręceniu nowych produkcji. Jedno z ograniczeń obejmuje sceny łóżkowe.

Brak scen seksu w Hollywood przez koronawirusa

Hollywood straciło miliardy dolarów przez pandemię koronawirusa. Nie tylko wstrzymano premiery wielu długo wyczekiwanych filmów, ale przede wszystkim zaprzestano prac nad nowymi tytułami.

Przeczytaj także

Powoli rządy na całym świecie odmrażają po kolei różne sektory gospodarki. W wielu krajach filmowcy mogą zacząć wracać do pracy. Nie będzie jednak tak, jak dawniej. Jak podaje portal Sun, producenci filmowi dostali nowe wytyczne, w których zawarto zasady powrotu na plany zdjęciowe. 

Przeczytaj także

Głównie chodzi o sceny seksu, w których aktorzy muszą wchodzić ze sobą w bezpośredni kontakt fizyczny. Tego typu sytuacje są wciąż niebezpieczne i stwarzają zagrożenie zarażenia się koronawirusem. Z tego powodu w nowych wytycznych zaleca się zmiany w scenariuszu, zawierającym sceny "bliskiego kontaktu cielesnego". Tego typu sekwencje muszą zostać napisane od nowa z uwzględnieniem dystansu między aktorami lub całkowicie porzucone. Alternatywą jest też odwzorowanie ich za pomocą komputerowych efektów specjalnych. Chodzi przede wszystkim o sceny seksu, ale bezpośrednia bliskość fizyczna jest obecna również podczas walk, czy w sytuacjach, w których aktorzy muszą się tłoczyć w ciasnym pomieszczeniu.

Przeczytaj także

Obostrzenia nie dotyczą również pozostałych członków ekip filmowych. Wszystkie obecne na planie osoby powinny mieć maseczki i okulary ochronne. Do odwołania wstrzymano również uczestnictwo publiczności podczas nagrań, a aktorzy muszą przejść obowiązkowe szkolenie z prawidłowego odkażania dłoni.

Przeczytaj także

Według zaleceń autorów obostrzeń castingi powinny być prowadzone za szybą z pleksiglasu. Ograniczenie dotyczy również obecności podczas zdjęć dzieci i opiekunów zwierząt. Na planie powinna znajdować się też osoba, która będzie przestrzegać wspomnianych reguł. Autorami wytycznych są przedstawiciele Hollywood, którzy w ten sposób chcą udowodnić urzędnikom państwowym, że filmowcy są gotowi do działania mimo szalejącej pandemii.

Przeczytaj także

Niewykluczone, że koronawirus zmieni praktyki na planach filmowych na zawsze. Być może wkrótce okaże się, że tworzenie planów za pomocą efektów CGI i kręcenie zdjęć bez obecności wszystkich aktorów jest o wiele bardziej praktycznie niż tradycyjne metody pracy nad filmem. Pytanie tylko, co z branżą porno...

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Seks z osobą, z którą się nie mieszka, stał się właśnie przestępstwem. Nowe ograniczenia z powodu COVID-19

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.