„Koszmar z ulicy Wiązów” w wersji noir. Zobacz fanowski zwiastun

Sergiusz Kurczuk
27.12.2017 13:28
„Koszmar z ulicy Wiązów” w wersji noir. Zobacz fanowski zwiastun Fot. All Kinds of Philler/YouTube

Seria „Koszmar z ulicy Wiązów” to ikona horrorów znanych jako slashery. Wystarczy jednak pozbawić film koloru, użyć potęgi montażu i dodać odpowiednią muzykę, by wprowadzić zupełnie inny klimat. Jak wygląda Freddy Krueger w filmie noir?

No dobra, ta przeróbka „Koszmaru z ulicy Wiązów” to nie do końca typowe kino noir. Jeśli spodziewaliście się femme fatale, gangsterów i samotnych, szorstkich detektywów, to musimy Was rozczarować. Fanowski trailer autorstwa twórców kanału YouTube All Kinds of Philler to tak naprawdę próba upodobnienia serii o Freddym Kruegerze do czarnobiałej wersji filmu „Logan: Wolverine. Opowieść o starości najpopularniejszego z X-Men posiada pewne ważne elementy kina noir, więc z tym rodzajem filmu gangsterskiego łączy ją nie tylko czarnobiały obraz.

Podobnie jest z trailerem „Koszmaru z ulicy Wiązów” stylizowanym na zwiastun alternatywnej wersji „Logana”. Zresztą przekonajcie się sami. 

Najbardziej rzucające się w oczy i uszy cechy wspólne obu zwiastunów to oczywiście wspomniana wcześniej czerń i biel w warstwie wizualnej oraz poruszający utwór „Hurt w wykonaniu legendy country Johnny'ego Casha

Z fragmentów filmów o Freddym znika jednak psychodeliczny klimat, a główny bohater przestaje jawić się jako psychopatyczny morderca, który powrócił z zaświatów. Umiejętne użycie podstawowych elementów języka filmu spowodowało, że kampowa seria horrorów stworzona przez Wesa Cravena zmieniła się nie do poznania. 

A jeśli chcecie zobaczyć opowieść o Freddym w jeszcze innym wydaniu, to polecamy „Koszmar z ulicy Wiązów” jako serial Netfliksa

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.