„Koszmar z ulicy Wiązów” w wersji noir. Zobacz fanowski zwiastun

Sergiusz Kurczuk
27.12.2017 13:28
„Koszmar z ulicy Wiązów” w wersji noir. Zobacz fanowski zwiastun Fot. All Kinds of Philler/YouTube

Seria „Koszmar z ulicy Wiązów” to ikona horrorów znanych jako slashery. Wystarczy jednak pozbawić film koloru, użyć potęgi montażu i dodać odpowiednią muzykę, by wprowadzić zupełnie inny klimat. Jak wygląda Freddy Krueger w filmie noir?

No dobra, ta przeróbka „Koszmaru z ulicy Wiązów” to nie do końca typowe kino noir. Jeśli spodziewaliście się femme fatale, gangsterów i samotnych, szorstkich detektywów, to musimy Was rozczarować. Fanowski trailer autorstwa twórców kanału YouTube All Kinds of Philler to tak naprawdę próba upodobnienia serii o Freddym Kruegerze do czarnobiałej wersji filmu „Logan: Wolverine. Opowieść o starości najpopularniejszego z X-Men posiada pewne ważne elementy kina noir, więc z tym rodzajem filmu gangsterskiego łączy ją nie tylko czarnobiały obraz.

Podobnie jest z trailerem „Koszmaru z ulicy Wiązów” stylizowanym na zwiastun alternatywnej wersji „Logana”. Zresztą przekonajcie się sami. 

Najbardziej rzucające się w oczy i uszy cechy wspólne obu zwiastunów to oczywiście wspomniana wcześniej czerń i biel w warstwie wizualnej oraz poruszający utwór „Hurt w wykonaniu legendy country Johnny'ego Casha

Z fragmentów filmów o Freddym znika jednak psychodeliczny klimat, a główny bohater przestaje jawić się jako psychopatyczny morderca, który powrócił z zaświatów. Umiejętne użycie podstawowych elementów języka filmu spowodowało, że kampowa seria horrorów stworzona przez Wesa Cravena zmieniła się nie do poznania. 

A jeśli chcecie zobaczyć opowieść o Freddym w jeszcze innym wydaniu, to polecamy „Koszmar z ulicy Wiązów” jako serial Netfliksa

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.