„Kraina lodu 2”: Evan Rachel Wood i Sterling K. Brown dołączą do obsady

Natalia Hluzow
16.07.2018 09:34
Kraina lodu 2 Evan Rachel Wood, Sterling K. Brown|undefined Fot. Latour/Variety/REX/Shutterstock/EAST NEWS; materiały promocyjne; David Fisher/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Sequel przebojowej „Krainy lodu” zostanie wzbogacony o dwie nowe postaci, którym głosów użyczą gwiazdy „Westworld” i „American Crime Story”. Evan Rachel Wood i Sterling K. Brown są w trakcie rozmów z wytwórnią.

„Kraina lodu 2” została zapowiedziana już w 2015 roku po gigantycznym sukcesie pierwszej części wprowadzającej do świata Disneya królową Elsę, Annę, Kristoffa i zabawnego bałwanka Olafa. W marcu 2016 roku Kristen Bell, wcielająca się w postać księżniczki Anny, potwierdziła, że scenariusz sequela jest już gotowy. I choć prace nie rozpoczęły się tak wcześnie jak zapowiadano, wszystko wskazuje na to, że już niebawem Disney wystartuje z produkcją „Frozen 2”. Portal Variety ogłosił właśnie, że dwójka słynnych aktorów przymierza się do udziału w projekcie. 

Kraina lodu Fot. foto: kadr z filmu „Kraina lodu”

„Kraina lodu 2”: obsada poszerza się o nowe nazwiska

Jak poinformował portal Variety, gwiazda serialu „Westworld”, Evan Rachel Wood, oraz Sterling K. Brown - aktor znany z produkcji takich jak „American Crime Story”, „Tacy jesteśmy” czy „Black Panther” - prowadzą rozmowy z Disneyem w temacie dołączenia do obsady „Krainy lodu 2”. Nie wiadomo jeszcze, w kogo mieliby się wcielić. Pewne jest natomiast, że w drugiej części „Frozen” amerykańscy widzowie usłyszą ponownie Indinę Menzel w roli Elsy, Kristen Bell w roli Anny i Josha Gada w roli Olafa. 

„Kraina lodu 2” - kiedy premiera?

W rolach reżyserów animacji powrócą Jennifer Lee i Chris Buck odpowiedzialni za sukces pierwszej części. Lee jest również autorką scenariusza animacji. Jak wynika z oficjalnych informacji Disneya, „Kraina lodu 2” trafi na ekrany 27 listopada 2019 roku.

Światowy sukces „Krainy lodu”

„Kraina lodu”, która zadebiutowała na ekranach w listopadzie 2013 roku, okazała się wielkim międzynarodowym sukcesem. Film nawiązujący swoją stylistyką do najwspanialszych klasyków Disneya zarobił w kinach niemal 1,3 miliarda dolarów, stając się najbardziej dochodową animacją w historii. „Kraina lodu” została doceniona również na filmowych festiwalach. Twórcy opowieści o Annie i Elsie zdobyli m.in. Złoty Glob, nagrodę BAFTA, 5 statuetek Annie oraz dwa Oscary - dla najlepszej animacji oraz najlepszej piosenki. Czy „Kraina lodu 2” powtórzy sukces pierwszej części? Przekonamy się już w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.