"Kraina lodu 2" - w jednym z kin doszło do wojny na maczety

26.11.2019 12:39
Kraina lodu|undefined Fot. kadr z filmu Kraina lodu

W angielskim mieście Birmingham doszło do potyczki między nastolatkami, którzy walczyli przy użyciu broni białej w jednym z kin. Dwóch zatrzymanych miało przy sobie maczety.

Sobotnie popołudnie w Birmingham nie było zbyt szczęśliwe dla rodzin, które wybrały się z dziećmi do kina Star City na "Krainę Lodu 2". W angielskim multipleksie doszło bowiem do regularnej wojny pomiędzy potężną grupą nastolatków wyposażonych w niebezpieczne przedmioty. Nie obyło się bez interwencji policji. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii.

"Kraina Lodu 2" - bitwa na maczety pod angielskim kinem

Jak podaje Daily Mirror 23 listopada 2019 roku, w jednym z angielskich kin rozpętało się małe piekło, któremu przyglądały się osoby, chcące wybrać się na weekendowy seans. Około 100 młodych ludzi brało udział w bójce. Wielu nastolatków było wyposażonych w broń białą. Natychmiast wezwano policję. Pojawienie się policji spotkało się z jeszcze większą agresją rozwścieczonego tłumu. Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć paralizatorów i psów policyjnych. Kilku policjantów zostało zaatakowanych. Siedmioro stróży prawa wyszło z bójki z drobnymi urazami twarzy. Na szczęście sytuację udało się opanować.

Przeczytaj także

Zatrzymano pięciu uczestników walki, którzy mają od 13 do 19 lat. U dwóch aresztowanych znaleziono maczety. Jeden z nastolatków posiadał nóż. Czwórce postawiono zarzut ataku na funkcjonariusza. 14-latek został zatrzymany za utrudnianie pracy policji. Według zeznań świadków wojna rozpoczęła się od ataku grupy dziewczyn na nastolatkę. Ta sytuacja zaogniła konflikt, w który zaangażowali się kolejni młodzi ludzie. Całemu zajściu przyglądały się przerażone dzieci. Żadna osoba postronna nie odniosła obrażeń ze strony walczącego tłumu.

Przeczytaj także

Policja uważa, że podłoże konfliktu to wojna pomiędzy gangami. Bójka może mieć również związek z premierą filmu "Blue Story" opowiadającego o dwóch przyjaciołach z dzieciństwa, którzy stają przeciwko sobie, dołączając do rywalizujących ze sobą ulicznych szajek. Zadyma w Star City o niejedyna tego typu sytuacja, która wydarzyła się w ubiegłym tygodniu w Wielkiej Brytanii. Tego samego dnia doszło do 16 bijatyk w różnych kinach zlokalizowanych na terenie Wysp Brytyjskich.

Z tego powodu dystrybutorzy zdecydowali się wycofać "Blue Story" z kin w całym kraju. Policja nadal pracuje nad ujęciem jak największej ilości osób, biorących udział w bójce. Śledczy analizują dane z monitoringu oraz proszą świadków kinowej wojny o podanie znaczących informacji na temat uczestników zadymy.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Kraina Lodu 2", reż. Jennifer Lee, Chris Buck [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.