"Król Lew" pobił rekord otwarcia dla najlepiej zarabiającego filmu w kategorii bez ograniczeń wiekowych

22.07.2019 10:14
Król Lew boje rekordy |undefined Fot. . kadr z wideo YouTube: The Lion King Official Trailer

"Król Lew" to długo wyczekiwana produkcja, która trafiła do kin w połowie lipca 2019 roku. Okazuje się, że film zdążył pobić kolejny rekord!

19 lipca 2019 roku na ekrany kin wszedł "Król Lew" w reżyserii Jona Favreau. Masa fanów na całym świecie czekała, żeby znowu spotkać Timona, Pumbę i Simbę. Oczywiście ekscytacji towarzyszył strach, czy film dorówna bajce z lat 90.? Okazuje się, że wersja live-action pobiła rekord otwarcia dla najlepiej zarabiającego filmu w kategorii bez ograniczeń wiekowych. Ile dotychczas zarobił nowy "Król Lew"?

"Król Lew" pobił rekord otwarcia!

"Król Lew" wszedł do kin w Chinach tydzień przed premierą amerykańską i polską. W pierwszy dzień zarobił aż 13 milionów dolarów, a w pokazach o północy prawie 500 tysięcy dolarów. Pobił "Piękną i bestię" z 2017 roku i "Księgę dżungli" z 2016 roku. Łącznie remake zarobił 166 milionów dolarów w Państwie Środka i ustanowił pierwszy rekord. Teraz przyszła pora na następny.

Okazuje się, że "Król Lew" w reżyserii Jona Favreau zdążył zarobić już 531 milionów dolarów na całym świecie. Produkcja ustanowiła tym samym rekord otwarcia dla najlepiej zarabiającego filmu w kategorii bez ograniczeń wiekowych.

Przeczytaj także

Kiedy tylko ruszyła przedsprzedaż biletów na aktorską wersję "Króla Lwa", widzowie od razu wykorzystali okazję, żeby nabyć bilety. Fani chcieli wybrać się do kin w dniu premiery i bilety dosłownie zniknęły w bardzo krótkim czasie. To, że produkcja bije dotychczasowe rekordy, było do przewidzenia.

Zobacz także: W sieci pojawiły się fragmenty z "Króla Lwa"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.