"Król Lew" w wersji "live-action" ma już pierwszy zwiastun!

Natalia Hluzow
23.11.2018 09:38
Król Lew nowa wersja|undefined Fot. kadr z teasera filmu "Król Lew"

Po wielu miesiącach oczekiwań fanów Disney zaprezentował pierwszy teaser remake'u "Króla Lwa". Jak pierwsza próbka wersji live-action prezentuje się na tle oryginału?

Być może z nieco sceptycznym podejściem i duszą na ramieniu, ale i tak w wielkiej niecierpliwości - na ten moment czekali wszyscy miłośnicy Simby. Pokoleniowy fenomen, jakim bezsprzecznie jest "Król Lew" z 1994 roku, doczekał się oficjalnego teasera. Pierwszy materiał wideo udostępniony przez Disneya trwa zaledwie półtorej minuty, ale pozwala już ocenić, czy Jon Favreau wyszedł obronną ręką z próby zmierzenia się z jednym z najbardziej ikonicznych filmów animowanych w historii.

"Król Lew" - oficjalny teaser

Każdy, kto wychował się na "Królu Lwie", od razu zauważy, że teaser animacji w wersji live-action odtwarza scenę otwierająca film z 1994 roku z dokładnością co do ujęcia. Widzimy budzącą się do życia krainę rządzoną przez lwy oraz nadchodzące i nadlatujące zwierzęta, które gromadzą się, by powitać przyszłego króla na Lwiej Skale - nowo narodzonego Simbę. W pierwszej zapowiedzi remake'u "Króla Lwa" nie mogło też oczywiście zabraknąć słynnego ujęcia z Rafikim unoszącym małe lwiątko wysoko w górę, by pokazać światu przyszłego władcę. Na zakończenie wideo również pojawia się ikoniczna scena z "Króla Lwa". Która? Zobaczcie sami:

"Król Lew" - zwiastun w polskiej wersji

Niedługo po amerykańskim teaserze, w sieci pojawił się także oficjalny zwiastun nowej wersji "Króla Lwa" w polskiej wersji językowej. Co ciekawe, podobnie jak James Earl Jones w oryginalnej wersji, również Wiktor Zborowski ponownie będzie dubbingował postać Mufasy. Jego głos z offu możemy usłyszeć w pierwszym polskim teaserze filmu.

Obsada nowego "Króla Lwa"

Prócz Jamesa Earla Jonesa, w "głosowej" obsadzie nowej wersji "Króla Lwa" znaleźli się: Donald Glover (Simba), Beyonce (Nala), Chiwetel Ejiofor (Skaza), Alfre Woodard (Sarabi), John Oliver (Zazu), John Kani (Rafiki), Florence Kasumba (Shenzi), Eric Andre (Azizi), Billy Eichner (Timon) i Seth Rogen (Pumba). Nie wiadomo jeszcze, kto prócz Wiktora Zborowskiego znajdzie się w obsadzie polskiej wersji językowej. 

Remake "Króla Lwa" - kiedy premiera?

Reżyserem "Króla Lwa" w wersji live-action jest Jon Favreau, który z powodzeniem odświeżył już "Księgę dżungli" w 2016 roku. W filmie ponownie znajdą się utwory Eltona Johna. Artysta napisze też nową piosenkę, która będzie rozbrzmiewała w trakcie napisów końcowych. Premiera nowej wersji "Króla Lwa" została zapowiedziana na 19 lipca 2019 roku. 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.