"Król Lew" w wersji "live-action" ma już pierwszy zwiastun!

Natalia Hluzow
23.11.2018 09:38
Król Lew nowa wersja|undefined Fot. kadr z teasera filmu "Król Lew"

Po wielu miesiącach oczekiwań fanów Disney zaprezentował pierwszy teaser remake'u "Króla Lwa". Jak pierwsza próbka wersji live-action prezentuje się na tle oryginału?

Być może z nieco sceptycznym podejściem i duszą na ramieniu, ale i tak w wielkiej niecierpliwości - na ten moment czekali wszyscy miłośnicy Simby. Pokoleniowy fenomen, jakim bezsprzecznie jest "Król Lew" z 1994 roku, doczekał się oficjalnego teasera. Pierwszy materiał wideo udostępniony przez Disneya trwa zaledwie półtorej minuty, ale pozwala już ocenić, czy Jon Favreau wyszedł obronną ręką z próby zmierzenia się z jednym z najbardziej ikonicznych filmów animowanych w historii.

"Król Lew" - oficjalny teaser

Każdy, kto wychował się na "Królu Lwie", od razu zauważy, że teaser animacji w wersji live-action odtwarza scenę otwierająca film z 1994 roku z dokładnością co do ujęcia. Widzimy budzącą się do życia krainę rządzoną przez lwy oraz nadchodzące i nadlatujące zwierzęta, które gromadzą się, by powitać przyszłego króla na Lwiej Skale - nowo narodzonego Simbę. W pierwszej zapowiedzi remake'u "Króla Lwa" nie mogło też oczywiście zabraknąć słynnego ujęcia z Rafikim unoszącym małe lwiątko wysoko w górę, by pokazać światu przyszłego władcę. Na zakończenie wideo również pojawia się ikoniczna scena z "Króla Lwa". Która? Zobaczcie sami:

"Król Lew" - zwiastun w polskiej wersji

Niedługo po amerykańskim teaserze, w sieci pojawił się także oficjalny zwiastun nowej wersji "Króla Lwa" w polskiej wersji językowej. Co ciekawe, podobnie jak James Earl Jones w oryginalnej wersji, również Wiktor Zborowski ponownie będzie dubbingował postać Mufasy. Jego głos z offu możemy usłyszeć w pierwszym polskim teaserze filmu.

Obsada nowego "Króla Lwa"

Prócz Jamesa Earla Jonesa, w "głosowej" obsadzie nowej wersji "Króla Lwa" znaleźli się: Donald Glover (Simba), Beyonce (Nala), Chiwetel Ejiofor (Skaza), Alfre Woodard (Sarabi), John Oliver (Zazu), John Kani (Rafiki), Florence Kasumba (Shenzi), Eric Andre (Azizi), Billy Eichner (Timon) i Seth Rogen (Pumba). Nie wiadomo jeszcze, kto prócz Wiktora Zborowskiego znajdzie się w obsadzie polskiej wersji językowej. 

Remake "Króla Lwa" - kiedy premiera?

Reżyserem "Króla Lwa" w wersji live-action jest Jon Favreau, który z powodzeniem odświeżył już "Księgę dżungli" w 2016 roku. W filmie ponownie znajdą się utwory Eltona Johna. Artysta napisze też nową piosenkę, która będzie rozbrzmiewała w trakcie napisów końcowych. Premiera nowej wersji "Króla Lwa" została zapowiedziana na 19 lipca 2019 roku. 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.