"Król Lew" zarobił już ponad miliard dolarów w box-offisie. Czy pobije rekord bajek Disneya?

31.07.2019 12:01
"Król Lew" zarobił już ponad miliard dolarów w box-offisie. Czy pobije rekord bajek Disneya? Fot. kadr z filmu "Król Lew"

Mimo przeciętnych ocen, film okazał się być hitem - najnowsze dzieło Jona Favreau zadebiutowało w kinach w lipcu 2019 roku i w ciągu 2 tygodni od premiery zdołało zarobić miliard dolarów. 

Disney kolejny rok z rzędu zostawia swoją konkurencję daleko w tyle. Tylko w samym 2019 roku firma doczekała się aż 4 tytułów, które zarobiły w box-offisie ponad miliard dolarów. Wśród nich znajdziemy "Captain Marvel", "Aladyna", "Avengers: Endgame", który jest najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów, a teraz także "Król Lew". Tak, Simba i spółka oficjalnie dołączyli do klubu miliarderów Myszki Miki. 

Król Lew zarobił już ponad miliard dolarów

I zrobił to pomimo przeciętnych ocen ze strony krytyków (chociaż w naszej recenzji przeczytacie raczej same rzeczy pozytywne na temat produkcji) - w serwisie Rotten Tomatoes "Król Lew" doczekał się wyniku na poziomie 53%, co oznacza, że trochę ponad połowa krytyków wystawiła filmowi Favreau ocenę pozytywną. Dla porównania inny "miliardowy" film Disneya, czyli "Aladyn" może się pochwalić 56% w serwisie. 

Przeczytaj także

Możemy być też pewni, że "Król Lew" prędzej czy później trafi w końcu na szczyt najlepiej zarabiających remake'ów Disneya. W końcu już po 2 tygodniach od premiery znalazł się na 5. miejscu zestawienia, a różnice między filmami na podium nie są tak duże. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.