Powstaje film o "Królu dopalaczy". W tytułowej roli Tomasz Włosok [WIDEO]

01.03.2021 13:49
dopalacze Fot. Shutterstock

"Król dopalaczy" ma przedstawić historię spektakularnej kariery założyciela imperium legalnych narkotyków. Film wyreżyseruje debiutujący Pat Howl. W roli głównej wystąpi Tomasz Włosok. 

Ruszyły prace nad nowym polskim filmem pt. "Król dopalaczy" opowiadającym historię młodego chłopaka, który zbudował w Polsce imperium narkotykowe działające zgodnie z prawem. Film został osadzony w środowisku młodzieżowym, którym otaczał się główny bohater. Produkcja jest zapowiadana jako thriller psychologiczny, ukazujący działalność "Króla dopalaczy" oraz nieudolność władz w walce z tym groźnym przestępcą.

Polecamy

"Król dopalaczy": Obsada i twórcy

Na oficjalnym profilu filmu na Facebooku ogłoszono, że tytułową rolę zagra Tomasz Włosok. 30-letni aktor zasłynął rolą w "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" Macieja Kawulskiego, za którą został nagrodzony na zeszłorocznym Festiwalu w Gdyni. Mogliśmy oglądać go także w "Powidokach" Andrzeja Wajdy, "Polocie" Michała Wnuka, "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy oraz serialach "1983" i "Kruk. Szepty słychać po zmroku". O swoim nowym projekcie opowiada w następujący sposób:

Prócz Włosoka w "Królu dopalaczy" wystąpią także Zuzia Groszyńska i Adam Wietrzyński, znany z roli Artura w niedawnym hicie Netflixa "W głębi lasu". Nazwiska pozostałych członków obsady nie zostały jeszcze ujawnione.

Reżyserem filmu jest debiutujący Pat Howl, który napisał też jego scenariusz wspólnie z Katarzyną Samson ("Tamtej nocy"). Muzykę skomponuje Hania Rani. Twórcy podkreślają, że przygotowując się do filmu, dokładnie zbadali temat. W ramach researchu konsultowali się zarówno z toksykologami, jak i psychologami i przedstawicielami policji, a nawet z młodzieżą.

Polecamy

Co się dzieje z prawdziwym "Królem dopalaczy"?

Jan S. zwany "Królem dopalaczy" w latach 2014-2020 miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą, która rozprowadzała środki psychoaktywne - głównie za pośrednictwem sklepu internetowego "Predator-rc". Mężczyzna został oskarżony o popełnienie 17 przestępstw, w tym m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ponad 16 tys. osób poprzez wprowadzenie do obiegu ponad 350 kg dopalaczy. Wraz z Janem S. zarzuty usłyszeli jego ojciec Jacek S. - prawnik, który miał pomagać synowi w tuszowaniu przestępczego charakteru działalności, jego partnerka Paulina C. oraz współpracownik Tobias N. Mimo, że pierwsza rozprawa w sprawie "Króla dopalaczy" była wyznaczana już 9 razy, proces wciąż się nie rozpoczął. Posiedzenia były czterokrotnie zdejmowane z wokandy i pięciokrotnie odraczane. Ostatnim terminem rozpoczęcia procesu był 11 lutego 2021.

Polecamy

Historia Jana S. była inspiracją dla twórców filmu "Król dopalaczy", jednak produkcja nie ma opowiadać o autentycznej osobie, lecz przedstawiać fikcyjną wariację na temat tego i podobnych przypadków, których w Polsce było kilka. Już jutro, 2 marca 2021, będziemy mogli zobaczyć pierwszy zwiastun tego intrygującego projektu.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.