W filmie „Król rozrywki” jest piękne nawiązanie do postaci „Wolverine’a”. Zobacz niezwykły Easter-Egg

23.04.2020 15:16
W filmie „Król rozrywki” jest piękne nawiązanie do postaci „Wolverine’a”. Zobacz niezwykły Easter-Egg Fot. . Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

„Król rozrywki” to film Michaela Graveya z Hugh Jackmanem z 2017 roku. Australijski aktor zasłynął rolą Wolverine’a w serii o „X-Menach”. Teraz okazuje się, że oba dzieła są ze sobą w niezwykły sposób powiązane. Wytwórnia 20th Century Fox podzieliła się Easter-eggiem.

Easter-eggi to subtelne nawiązania w filmach, które stanowią miły dodatek dla spostrzegawczego widza. Nazwa wzięła się od zabawy dla dzieci, polegającej na poszukiwaniu ukrytych w ogrodach jajek wielkanocnych w okresie świąt Wielkiej Nocy. Bardzo wielu twórców filmowych umieszcza tego rodzaju drobiazgi w swoich filmach, aby umilić czas poszukiwaczom tych ukrytych symboli.

Przeczytaj także

Król rozrywki składa hołd Wolverine’owi

Kilka dni temu na Twitterze konta dużych wytwórni filmowych podzieliły się kilkoma przykładami Easter-eggów umieszczonych w swoich filmach. Jedną z nich było subtelne nawiązanie do postaci słynnego członka grupy X-Men w filmie z udziałem Hugh Jackmana.

„Król rozrywki” to bazująca na prawdziwej historii opowieść o P.T. Barnumie, założycielu popularnego w USA cyrku, który przyniósł mu niezwykłą sławę. Musical spodobał się widzom. Został nawet nominowany do Oscara i trzech Złotych Globów (przy jednej wygranej, za Najlepszą Piosenkę).

Przeczytaj także

Jednym z producentów filmu był James Mangold, amerykański reżyser, który stworzył obraz „Spacer po linie”, a także dwa filmy o postaci Wolverine’a, w tym nominowany do Oscara „Logan. Wolverine”.

Teraz okazuje się, że na planszy z nazwiskiem producenta ukryto niewidzoczne na pierwszy rzut oka nawiązanie do tej słynnej postaci. Jeśli przyjrzymy się dokładnie, zobaczymy, że w rogach kadru wśród specyficznych zdobień można zobaczyć rękę z charakterystycznymi szponami z adamantium.

Przyjrzyj się – prosi wytwórnia

Drobne nawiązanie można dostrzec dokładniej przyglądając się kadrowi.

Czytaj także: Czy powstanie film o X-23? Reżyser "Logana" zabrał głos w sprawie.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.