Ksenomorf atakuje w zwiastunie „Obcego: Przymierze”

Robert Skowronski
01.03.2017 09:17
|undefined Fot. kadr z wideo

Gotowi by wstąpić w sam środek piekła? Zobaczcie najnowszy zwiastun filmu „Obcy: Przymierze”.

Fani głodni nowych materiałów z nadciągającego powrotu Ridleya Scotta do ukochanej przez miliony serii science fiction, mogą odetchnąć. Do premiery 19 maja 2017 roku coraz mniej czasu, ale wciąż trzeba wstrzymać oddech na kilka miesięcy. Ulgę może przynieść nowy zwiastun dzieła. Pod koniec trailera szykujcie się na atak obcego, czy jak kto woli neomorfa, niczym w filmie akcji.

Załoga statku kosmicznego dociera na nieznaną, podobną do Ziemi planetę. Coś jednak tu nie gra od samego początku - zero ptaków, zero zwierząt. Coś musi być na rzeczy. Członkowie ekspedycji szybko rozumieją, że trafili do mrocznego, tajemniczego i niebezpiecznego świata. Jedynym tutejszym mieszkańcem jest android David, ale czy aby na pewno?

„Obcy: Przymierze” stanowi obok „Prometeusza” prequel „Obcego” z 1979 roku. W obsadzie znaleźli się Katherine Waterston, Michael Fassbender, Danny McBride, Billy Crudup, James Franco, a także Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England i Benjamin Rigby.

Zobaczcie najnowszy zwiastun filmu „Obcy: Przymierze” od studia 20th Century Fox:

Wcześniej mogliśmy zobaczyć m.in. trwający blisko 5 minut prolog zatytułowany „Ostatnia Wieczerza”. Scenariusz obrazu dostarczyli Jack Paglen i Michael Green, reżyseruje wymieniony wcześniej Ridley Scott.

Jak o postaci Daniels mówiła jej odtwórczyni, czyli Katherine Waterston:

W odróżnieniu od postaci Sigourney w „Obcym”, Daniels jest od samego początku w trybie przeżycia. Nie jest kapitanem, ale jest naturalną przywódczynią, więc w kryzysowej sytuacji łatwo przejmuje tę pozycje.

O monstrach czyhających na życie postaci w nadciągającym dziele Ridleya Scotta również opowiedziała aktorka:

Nie chcę zdradzać zbyt wiele i odbierać filmowi magii. Wydaje mi się, że jest dużo straszniejszy, jeżeli nie wie się jak niektóre rzeczy powstawały. Mieliśmy świetny zespół. Widzieliśmy każdą kreaturę, z którą będziemy mieli do czynienia. Właściwie, to jest to bardzo podobne do tego, jak pracowałam przy „Fantastycznych zwierzętach”. W obu przypadkach miałam do czynienia z reżyserami wystarczająco inteligentnymi, aby wiedzieć, że z im większą ilością praktycznych rzeczy muszą zmierzyć się aktorzy, tym lepiej.

Premierze dzieła mają towarzyszyć doznania w wirtualnej rzeczywistości. Fox Innovation Lab przy współpracy z Ridleyem Scottem przygotuje efektowny tour VR po filmowym uniwersum. Rzecz będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy PlaystationVR, HTC Vive albo Oculus Rift - tylko te urządzenia będą obsługiwać produkcję Foxa. 

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.