Meghan Markle wraca do świata telewizji. Wraz z księciem Harrym podpisali umowę na wieloletnią współpracę z Netfliksem

03.09.2020 18:16
Meghan Markle wraca do świata telewizji. Wraz z księciem Harrym podpisali umowę na wieloletnią współpracę z Netfliksem   Fot. . Queen’s Commonwealth Trust/Ferrari Press/East News

Książę Harry oraz jego małżonka – amerykańska aktorka Meghan Markle podpisali właśnie umowę na wieloletnią współpracę z gigantem VOD – platformą Netflix.

Książę Harry i Meghan Markle założyli własną firmę produkcyjną, która będzie ściśle współpracować z Netfliksem. Na mocy podpisanej właśnie umowy, jak podaje portal The New York Times, para będzie w ciągu najbliższych kilku lat producentem różnorodnych programów, emitowanych ekskluzywnie na łamach najpopularniejszej platformy na świecie. W ramach współpracy mają powstać seriale dramatyczne, programy dokumentalne, dokumenty fabularyzowane, a także serial programów dla dzieci.

Przeczytaj także

Współpraca już trwa

Warto zwrócić uwagę, że współpraca pary książęcej z gigantem VOD już trwa. W ostatnim tygodniu informowaliśmy, że książę Harry wziął udział w specjalnym projekcie dokumentalnym Netflixa „Rising Phoenix”, poświęconym historii Paraolimpiady.

Przeczytaj także

Oświadczenie pary książęcej

Nowa umowa ramowa jest potwierdzeniem drogi, jaką Harry i Meghan chcą podążać w przyszłości.

„Nasze życia, zarówno niezależne od siebie, jak i nasze wspólne życie jako pary, pozwoliło nam zrozumieć siłę ludzkiego ducha: naszą siłę, wytrzymałość oraz potrzebę kontaktu” – czytamy w specjalnym oświadczeniu paru książęcej.

W oświadczeniu wystosowanym przez parę, możemy czytać także, że chcą tworzyć materiały i programy, które będą nie tylko edukować ludzi, ale także nieść im nadzieję.

„Jako świeżo upieczonym rodzicom, tworzenie inspirujących programów familijnych jest dla nas niezwykle ważne. Zależy nam na tym, aby tworzyć silne, prawdziwe i zrozumiałe historie, które będą inspirować innych.

"Jesteśmy niezwykle podekscytowani na rozpoczęcie współpracy z Tedem [Sarandosem, szefem Netfliksa - przyp. red.] oraz całą ekipą Netfliksa, którego bezprecedensowy zasięg pozwoli nam dzielić się ważnymi i wpływowymi materiałami, które pobudzą innych do działania”.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze kiedy światło dzienne ujrzy pierwszy wspólny projekt pary książęcej i Netfliksa, ale pewnym jest, że będzie jednym z serii wielu tytułów, dostępnych na platformie w ciągu kilku najbliższych lat.

Przeczytaj także

Kolejna wpływowa współpraca Netfliksa

W tym miejscu warto przypomnieć, że to nie jedyna znana i szanowana para, która podpisała podobną umowę z gigantem VOD. Kilka lat temu podobny „deal” podpisali bowiem Michelle i Barack Obamowie. Na mocy tej umowy platforma wypuściła niedawno film dokumentalny „Becoming. Michelle Obama”, będący spojrzeniem na trasę promującą książkę byłej Pierwszej Damy o tym samym tytule.


Czytaj także: Dwayne Johnson ma koronawirusa. Aktor potwierdził, że zaraziła się nim też jego rodzina.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.