Książę Harry wygadał się, że jest częścią nowego filmu Netfliksa

28.08.2020 11:15
Książę Harry wygadał się, że jest częścią nowego filmu Netfliksa   Fot. . FaceToFace/REPORTER/East News

Książę Harry wziął udział w nowym filmie dokumentalnym Netfliksa. To opowieść o powstaniu gier paraolimpijskich i rywalizacji osób z niepełnosprawnościami.

„Rising Phoenix” w reżyserii Iana Bonhôte’a i Petera Ettedguiego opowiada historię igrzysk paraolimpijskich, od momentu ich powstania, po dziś dzień. Jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły:

„(…) Igrzyska paraolimpijskie pobudziły globalny ruch i przyczyniły się do zmiany sposobu myślenia na temat niepełnosprawności, różnorodności oraz potencjału ludzkiego ciała i umysłu”,

dlatego postanowiono przyjrzeć się burzliwej historii ich powstania.

Przeczytaj także

Książę Harry w roli komentatora wydarzeń

Książę Harry jest zaś częścią tego projektu, jako komentator i ekspert. Książę Sussexu jest bowiem inicjatorem The Invictus Games, innego znanego wydarzenia sportowego, które powstało w 2014 roku z myślą o żołnierzach, poszkodowanych podczas walki.

„Nie ma nic innego na tym świecie, co może przywrócić cię z najgorszych zakamarków własnego umysłu, jak sport” – słyszymy wypowiedź księcia w zwiastunie filmu. Mężczyzna podkreśla, że sport jest ważny nie tylko dla samych uczestników rozgrywek, ale także dla widowni, zgromadzonej na stadionach i przed ekranami.

Przeczytaj także

Książę Harry w specjalnym komunikacie w pozytywnych słowach wypowiada się o nowym projekcie Netfliksa:

„Rising Phoenix” jest historią, której potrzebujemy w dzisiejszych czasach. (…) Wyjawia, żę sport to coś więcej niż siła i umiejętności fizyczne, ale przede wszystkim ambicja, poczucie własnej wartośc i wspólnoty. To rodzaj siły napędowej, która pozwala nam osiągać wymarzone cele. Ci atleci są nie tylko dumą i wizytówką sowich krajów i dyscyplin sportowych, które uprawiają, ale przede wszystkim świadectwem na ludzkiego hartu ducha i idealnym przykładem na ludzką wytrzymałość”.

Film przygląda się sylwetkom kilkorga zawodników. Wśród nich znajdują się (m.in) Bebe Vio z Włoch, Jean-Baptiste Alaize z Francji, Cui Zhe z Chin, czy Matt Stutzman i Tatyana McFadden z USA.

Poza księciem Harrym, w filmie usłyszymy także Andrew Parsonsa, obecnego sefa Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, a także sir Philipa Cravena, byłego prezydenta tej organizacji.

Przeczytaj także

„Raising Phoenix” – zwiastun

„Rising Phoenix” – kiedy premiera?

Film jest już dostępny na platformie Netflix od środy 26 sierpnia.

Czytaj także: HBO tworzy serial, w którym wystąpią wyłącznie aktorzy LGBT. O czym opowie "Equal"? 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.