"Książę w Nowym Jorku 2" ma oficjalną datę premiery. Pojawi się na Amazon Prime

22.11.2020 10:59
Eddie Murphy i Arsenio Hall w filmie Książę w Nowym Jorku Fot. Mary Evans Picture Library/East News

"Książę w Nowym Jorku 2" doczekał się oficjalnej daty premiery. Ta jest już bardzo blisko i wiemy też, że debiut nastąpi na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Poznaliśmy datę premiery filmu Książę w Nowym Jorku 2

Jak można było się spodziewać, "Książę w Nowym Jorku 2" pominie premierę kinową i pojawi się od razu na łamach streamingowego giganta. Amazon Prime Video poinformował niedawno, że nadchodzący film z Eddiem Murphym będzie nosił tytuł "Coming 2 America", a jego premiera odbędzie się już 5 marca 2021 roku.

Polecamy

Amazon podobno wszedł w dyskusję z Paramount Pictures, by kupić prawa do filmu, kiedy okazało się, że prawdopodobnie kina będą zamknięte przez następne kilka miesięcy. Według źródeł Consequence of Sound, firma Jeffa Bezosa miała zapłacić za projekt ponad 125 milionów dolarów.

Zobacz także

Podobno Amazon planował udostępnić film w okresie bożonarodzeniowym, ale przetasowania związane z premierą "Wonder Woman 1984" i "Co w duszy gra" Pixara spowodowały, że gigant postanowił opóźnić premierę nadchodzącej komedii. 

"Książę w Nowym Jorku 2" został wyreżyserowany przez Craiga Brewera (m.in. "Hustle & Flow"), a oprócz Eddie'ego Murphy'ego w filmie zobaczymy Arsenio Halla oraz Wesleya Snipesa. Fabuła ma natomiast opowiedzieć o ponownej podróży Króla Akeema do Nowego Jorku, by poznać swojego syna, który jednocześnie jest następcą tronu.

Dla Murphy'ego będzie to pierwsza rola od czasów "Dolemite Is My Name" z 2019 roku. W międzyczasie powrócił po latach do SNL, za co otrzymał swoją pierwszą w życiu nagrodę Emmy. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.